Tito’s Handmade Vodka: Ručně vyráběný skvost z Texasu

Publikováno: 14.10.2015 17:57 | Jiří Hofbauer

Na český trh vstupuje americká ručně dělaná Tito’s Handmade Vodka. Za jejím vznikem stojí geofyzik Tito Beveridge, který se destilování věnuje už přes 16 let. Lihovina se vyrábí v nejstarší texaské legální pálenici ve městě Austin. „Tito si zakládá na poctivé výrobě a rodinném přístupu. Když začínal s výrobou své vodky, lepil si etikety na lahve sám a údajně vedle destilérky dokonce kdysi přespával se svým psem, aby na vše dohlédl,“ přibližuje Samer Selbak, brand ambassador společnosti Premier Wines & Spirits, která produkt přiváží do České republiky.

Tito Beveridge

Tito Beveridge

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Bezlepková vodka Tito’s se vyrábí ručně z kukuřice a prochází šestinásobnou destilací ve staromódní destilační koloně z mědi. Podobnou časově náročnou metodou se vyrábí většina prémiových koňaků a Single Malt whisky. Vedle poctivého postupu se Tito’s vodka vyznačuje čirou chutí a americkým charakterem. „Američané tuto značku zbožňují. Svědčí o tom i fakt, že se objevila v seriálech Dva a půl chlapa, Jak jsem poznal vaši matku nebo Teorie velkého třesku. Zvlášť v Texasu jsou lidé velmi pyšni na domácí produkty, u Tito’s vodky je toto nadšení oprávněné,“ dodává Selbak.

Texaská vodka má na svém kontě dvojitou zlatou medaili z prestižní soutěže San Francisco World Spirits Competition, ve které trumfla 71 konkurenčních vodek. V roce 2010 získal produkt v soutěži Ultimate Cocktail Callenge ocenění za nejlepší vodku na světě a loni přidal titul destilátu roku podle magazínu Wine Enthusiast.

Tito`s Homemade Vodka

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Čirá, šestkrát destilovaná vodka z legendární texaské palírny. Vyrábí se ručně z kukuřice po malých dávkách pomocí staromódní destilační kolony z mědi. Skvělá jak pro znalce, tak pro každodenní popíjení. Za cenu 497 Kč vodku Tito’s Handmade koupíte na eshopu Premier Wines & Spirits, www.1er.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!