Tito’s Handmade Vodka: Ručně vyráběný skvost z Texasu

Publikováno: 14.10.2015 17:57 | Jiří Hofbauer Upravit článek...

Na český trh vstupuje americká ručně dělaná Tito’s Handmade Vodka. Za jejím vznikem stojí geofyzik Tito Beveridge, který se destilování věnuje už přes 16 let. Lihovina se vyrábí v nejstarší texaské legální pálenici ve městě Austin. „Tito si zakládá na poctivé výrobě a rodinném přístupu. Když začínal s výrobou své vodky, lepil si etikety na lahve sám a údajně vedle destilérky dokonce kdysi přespával se svým psem, aby na vše dohlédl,“ přibližuje Samer Selbak, brand ambassador společnosti Premier Wines & Spirits, která produkt přiváží do České republiky.

Tito Beveridge

Tito Beveridge

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Bezlepková vodka Tito’s se vyrábí ručně z kukuřice a prochází šestinásobnou destilací ve staromódní destilační koloně z mědi. Podobnou časově náročnou metodou se vyrábí většina prémiových koňaků a Single Malt whisky. Vedle poctivého postupu se Tito’s vodka vyznačuje čirou chutí a americkým charakterem. „Američané tuto značku zbožňují. Svědčí o tom i fakt, že se objevila v seriálech Dva a půl chlapa, Jak jsem poznal vaši matku nebo Teorie velkého třesku. Zvlášť v Texasu jsou lidé velmi pyšni na domácí produkty, u Tito’s vodky je toto nadšení oprávněné,“ dodává Selbak.

Texaská vodka má na svém kontě dvojitou zlatou medaili z prestižní soutěže San Francisco World Spirits Competition, ve které trumfla 71 konkurenčních vodek. V roce 2010 získal produkt v soutěži Ultimate Cocktail Callenge ocenění za nejlepší vodku na světě a loni přidal titul destilátu roku podle magazínu Wine Enthusiast.

Tito`s Homemade Vodka

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Čirá, šestkrát destilovaná vodka z legendární texaské palírny. Vyrábí se ručně z kukuřice po malých dávkách pomocí staromódní destilační kolony z mědi. Skvělá jak pro znalce, tak pro každodenní popíjení. Za cenu 497 Kč vodku Tito’s Handmade koupíte na eshopu Premier Wines & Spirits, www.1er.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!