To nejlepší z London Collections: Men jaro/léto 2015

Publikováno: 19.06.2014 14:42 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Města, která pořádají módní akce si za poslední půl století nepsaně rozdělila role. Paříž je ta luxusní, Miláno to kvalitní, New York ten kosmopolitní a Londýn ten nový. V pravém slova smyslu. I přes veškerou britskou upjatost a konzervatismus, právě v Londýně vznikají kreativní a nekonvenční věci, zajímavé a mladé kolekce.

V rámci organizace British Fashion Council, který mimo jiné pomáhá mladým designérům, probíhá akce London Collections: Men. V podstatě fashion week jen pro muže. Vedle osvědčených značek jako Burberry nebo Alexander McQueen zde dávají na odiv svou práci i naprostí nováčci. Je jasné, že v multimiliardovém průmyslu, jakým móda je, při počtu návrhářů, značek a kolekcí, může být složité držet krok a dostat publikum do kolen. Zároveň je však otázkou, zda-li je používání igelitu správnou cestou, jak dobít kvalitní místo.

Když se podíváte do historie, žádná velká a fungující značka se nedostala tam kde je díky vytváření čistě konceptuálních, běžně nenositelných věcí (ano, nosit se dají, ale dobře to zvládá jen Daphne Guinness). Chanel byl vybudován díky jednoduchému kostýmu, Dior díky luxusním róbám, Versace díky italské výraznosti avšak nezpochybnitelné kvalitě. Stovky současným začínajících návrhářů pracují v představě, že musí šokovat, aby se prosadili. Opak je pravdou. Každopádně, LC:M je skvělým místem pro inspiraci, pokud chcete svůj šatník, řekněme trochu okořenit.

Tom Ford

Burberry Prorsum

Hackett London

Dunhill

Hardy Amies

Gieves & Hawkes

Street style na London Collections: Men jaro/léto 2015

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!