Tom Ford expanduje na britský trh

31.07.2013 17:59 | Jiří Hofbauer

Návrhář Tom Ford, známý perfekcionista a návrhář který pracoval pro Gucci nebo Yves Saint Laurent, otevřel první samostatný butik v Londýně. Vlajkový butik na londýnské Sloane Street se tak stane výkladní skříní značky Tom Ford ve Spojeném království.

Za pronájem prodejního místa, které sousedí se značkami jako Salvatore Ferragamo, Alberta Ferretti, Dolce & Gabbana, Harvey Nichols nebo Sergio Rossi, zaplatí Ford majiteli pozemku Cadogan Estate za rok kolem £1,3 millionu (přepočet 38,5 milionu korun).

Stejně jako jeho kolekce i butik musel být perfektní. Bez jediného nedostatku. Futuristický vzhled prostoru umocňuje chrom, bílý mramor a dominantní točité schodiště. Celá atmosféra obchodu je prokreslena untuitivním svícením, které odráží řada zrcadel.

„Britští zákazníci patří mezi světově nejnáročnější a znalých trendů. Otevření vlajkového butiku ve Velké Británii chápeme jako významný krok k upevnění naší pozice na globálním trhu luxusních značek,“ říká Domenico De Sole, generální ředitel značky Tom Ford International.

Luxusní prostor o rozloze 743 m2 vytvořil architekt William Sofield. Prodejní prostor je složený se vzájemně se prolínajících se pokojů s dámskou a pánskou módou, která nabízí vše od košil a obleků přes sportovní řadu, obuv a širokou řadu doplňků. Součástí butiku je speciální místnost, která je přirovnávaná ke svatyni. Prostor je vyveden v bílé barvě vysokého lesku a jedná se o laboratoř, kde se bude prezentovat kosmetika a parfémy. Od listopadu k dámské kosmetice pak přibude i pánská řada.

U příležitosti otevření nového butiku značka na trh uvádí i novou vůni Private Blend London. Jedná se o honosnou, kořeněnou, dřevitou vůni s živočišným nádechem. Ford do vůně snažil přenést Londýn. Jeho tempo, energii, vůně, dynamiku života, kterým žije.

Samostatná značka Tom Ford vznikla v roce 2006 tedy pět let poté co si návrhář dal pět let pauzu od práce. V srpnu značka otevře další butik v americkém Chicagu a následně v září v Dallasu. Spolu s butiky v New Yorku, Las Vegas a Beverly Hills tak bude celkem pět stěžejních butiků v USA. Ještě letos značka plánuje otevřít několik dalších butiků a koncem roku pokořit číslovku 99 až 102.

Tom Ford Flagship Store London

Sloane Street 201-202

London SW1X 9QX

Tel: 0203 141 7800

www.tomford.com

Tom_Ford_7

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_0

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_1

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_2

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_3

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_4

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_5

Zdroj: Vogue UK

Tom_Ford_6

Zdroj: Vogue UK

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!