Tommy Hilfiger zrušil přehlídku pánské kolekce v New Yorku

Publikováno: 28.08.2013 20:08 | Jiří Hofbauer

Za necelé dva týdny začíná v New York Fashion Week a Tommy Hilfiger tak trochu narušil zažitý harmonogram. Nejprve se vedení značky rozhodlo přesunulo přehlídku dámské kolekce z tradiční neděle na pondělí 9.září. Dalším rezolutním krokem je úplné zrušení prezentace pánské kolekce na newyorském týdnu módy.

„V současnosti jsme se rozhodli zaměřit veškerou naši pozornost během New York Fashion Week na dámskou klientelu,“ uvedl Avery Baker, marketingový ředitel Tommy Hilfiger Group a současně dodává: „Tím ale pánskou sekci nikterak neupozaďujeme. Právě naopak. Snažíme se najít nové inovativní způsoby jak pánskou sekci náležitě představit jejím zákazníkům.“

Výnosy z prodeje pánské sekce tvoří 60% celosvětových tržeb, dámská kolekce přitom tvoří zbytek tedy 40%. Dětské lacláčky jsou v těchto počtech evidentně zanedbatelné.

Značku mimo jiné značku opustil kreativní konzultant Simon Spurr. Další kolekce budou vznikat výhradně pod vedením Hilfigera a jeho stájového týmu.

Již před časem některé značky z finanční náročnosti upustily od živých přehlídek a místo toho nové kolekce prezentovali na figurínách. Jiné módní domy se svoje haute couture kolekce rozhodly prezentovat jen vybranému okruhu nejnáročnější klientely.

O krocích vedení značky Tommy Hilfiger informoval portál WWD.

Tommy-Hilfiger-FW13-4-Large

Zdroj: Getty Images/Rex Features
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!