Top 5+1 nejočekávanějších vozů roku 2016

Publikováno: 21.01.2016 09:50 | Jakub Matulík

Svět lační po novinkách. Proto jsme se vám rozhodli přinést článek o nejžhavějších a nejzajímavějších autonovinkách, které mají přijít na svět v roce 2016. Nechte si zvednout hladinu adrenalinu segmentem vozidel, kterým kromě dominuje síla a výkon.

Začneme hned zhurta. Jedno z neočekávanějších aut tohoto roku, je bezesporu nástupce nejslavnějšího a hlavně prvního hypersportu Bugatti Veyron. Novinka se bude nazývat Bugatti Chiron. Odborná veřejnost již jistě nějaké informace nebo uniklé fotky tohoto hypersportovního vozu spíše z říše snů viděla. První pravděpodobně dobrá zpráva je ta, že Chiron si ze svého staršího bratříčka ponechá srdce. Tedy osmilitrový šestnáctiválec do W. Ovšem tentokrát nebude atmosférický. Měl by dostat dvě velká elektrická turba. Podle prvních informací by měl být motor omezen pouze na 1500 koní. Točivý moment by měl být stanoven na 1500 Nm. Tato brutální síla, bude převedena na všechny 4 kola, přes sedmistupňovou dvouspojkou převodovku. Rychloměr by měl být cejchovaný na 500 km/h. Podle dosavadních možností pneumatik by Chiron měl letět zhruba 465 km/h. Pouze 6 % dílů by mělo pocházet z původního monstra Veyron. Jedná se samozřejmě o omezenou sérii vozů. Světlo světa uvidí pouze 500 kousku. A základní cena? 2,5 milionu dolarů.

Bugatti-Chiron-02-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com

Hned druhou nejočekávanější novinkou není nic jiného než-li Honda (Acura) NSX. Již více jako 10 let, Honda vyvíjí nejslavnější sportovní auto této značky. Původní ikonická Honda NSX, patří do skupiny neslavnějších aut světa a drží si své místo mezi takovými stroji jako byl McLaren F1 či Ferrari F40. Nové NSX nejen že vypadá skvěle, ale také bude solidně nadupané. Nečekejte v srdci této japonské krásky nějaký V10 nebo ve V8 motor. NSX bude pohánět V6. Tento motor bude mít sklon válců rovných 75 stupňů. Jak bývá u JDM zvykem, bude dvakrát přeplňovaný a se zadními koly bude spojen zbrusu novou devíti stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Jenže to není všechno. Jednotka bijící pod kapotou totiž bude hybridní. Takže kromě této přeplňované V6 najdeme v motorové části i tři elektromotory. Celkový výkon tohoto ústrojí bude 573 koní. Základní cena? 170 tisíc dolarů. Ještě v ní sice nikdo nejel, ale my se na ni těšíme asi ze všeho nejvíc.

Acura-NSX-2017-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com

Z říše snů se posuneme do skromnějších, ovšem velice zajímavých vod. Říká se, že kdo nevlastnil Alfu Rome, není správný petrolhead. Něco na tom bude, když si vzpomenete, že pár let zpět Alfa zrovna nevynikala svou spolehlivostí. Ovšem když vyjelo první 4C, vše se změnilo a vypadá to, že u těchto klasických Italů se blízká na nové krásné časy. My se těšíme letos na supernový sedan Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Pravděpodobně nejočekávanější sedan světa vypadá prostě úchvatně. Není tomu tak dávno, kdy stojaté vody sportovních sedanů rozproudil Jaguar. Ten AMG, M divizi a RS modelům solidně zatopil. Jenže Alfa je Alfa a vypadá to, že tahle Alfa všem nakope zadek. Za naštvanou maskou na vás bude čekat podobně jako u NSX dvakrát přeplňovaná V6 o objemu 2,9 litru. Ta bude produkovat 505 koní na zadní kola. Ovšem, na rozdíl od NSX zde bude ve standardu MANUALní převodovka! Maximální rychlost je omezena na krásných 307 km v hodině. Německé automobilky třeste se! Startovní cena? 60 tisíc dolarů.

Alfa-Romeo-Giulia-Quadrifoglio-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com

Pokud jste obchodník a dvakrát týdně z Brna točíte Prahu, nebo raději Mnichov, potřebujete přece jen rychlé a luxusní GTčko. A proč ne zase Itala? Maserati Alfiery bude jasnou volbou. Alfiery by se dal nazvat jako porno na kolech, protože vypadá božsky. Jen se podívejte na první snímky, nový Masér vypadá prostě božsky. Pokud, ovšem čekáte pod jeho zatraceně dlouhou kapotou krásně hlasitý a buráciví V8 motor, přebraný z Ferrari trošku vás zklameme. Alfiery dostane podobnou jednotku jako nové Ferrari 488 GTB. Tedy dvakrát přeplňovaný V6, který by měl ve vrcholné variantě produkovat až 520 koní. Pokud jste slyšeli ječet již zmíněné Ferrari, nemusíte se bát, že Maserati nebude mít zvuk. Pravdou ovšem je, že V8 byla natolik jedinečná, že jste ji dokázali rozpoznat na kilometry daleko. No uvidíme, jak to dopadne. Ale již teď můžeme s klidem duše říct, že nové Maserati bude naprosto nádherné.

Maserati-Alfieri-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com

Pamatuji si jako včera, když jsme s kamarády jeli poprvé na ženevský autosalón. Jedno z hlavní témat bylo SUV od Bentley. Debata se vedla opravdu dlouho a jako správní auto blázni, jsem se neshodly, zda-li je to správná či nesprávná cesta. Pak jsme jej viděli. Fuj to bylo ale nepěkné auto. Tento názor jsme naštěstí nesdíleli sami. A proto Bentley své SUV stáhlo a řeklo, že bude pracovat na novém designu. Letos se SUV Bentley Bentayga oficiálně vyjíždí. Dnes již nemáme tak záporné názory, dokonce se nám i líbí. Bentley vždy dělalo luxusní pohodlné auta s velkými motory. A co může být více pohodlné než SUV. Vždyť podívejte se na naše cesty. Navíc SUV co jede přes 300? Takové SUV my chceme! Pod vyboulenou kapotou totiž sídlí šestilitrový dvanáctiválec do W. Tento obr vytváří 447 kW a jeho točivý moment byl stanoven na 900 Nm., které má dneska spoustu aut, jenže Bentayga tuto sílu má již téměř od volnoběžných otáček. Přesnější číslo je 1250 otáček za minutu. My jsme nadšení, co říkáte vy?

Bentley-Bentayga-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com

Trošku mimo soutěž vám představíme ještě jedno auto, které letos oficiálně vyjede. Otázka zní jestli se dá stále ještě považovat za auto. Podle mého soukromého názoru se spíše jedná o playstation na kolech. Ano, máme na mysli novou Tesla X. Tento zcela elektrický crossover. Když se světu představil model S, všichni z něj byli nadšení. Byl plně elektrický, rychlý, mě zatraceně dlouhý dojezd a interiér připomínal vesmírnou loď. Jenže model S je poměrně drahý a tak trošku nepraktický. Proto se vizionář Musk rozhodl udělat auto více praktické, použitelné na daily driving. A tak se světu představil model X, který v určitých situacích dokáže dokonce autonomně řídit, je zase nabitý nejnovějšími technologiemi a k tomu všemu je o trošku pohodlnější a praktičtější. Takže proč ho nebrat? Na to si odpověď najděte sami. Naše redakce se shodla, že my máme rádi řidičské auta, které vydávají nějaký zvuk.

Tesla-Model-X-1200x600

Zdroj: Netcarshow.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!