Toto shromáždění nebylo povoleno: Helena Třeštíková

13.11.2014 22:40 | Václav F. Mensa

Celý podzim 1989 jsme chodili na různé demonstrace. 17. listopadu jsme se s mým mužem vypravili na Albertov. Už v tramvaji byla taková výbušná atmosféra a bylo jasné, že všichni mají stejný cíl.

Demonstrace byla úžasná, jen mně strašně zábly nohy, protože byla zima a měla jsem lehké boty. Na Vyšehrad už jsme nemohli, protože nás doma čekaly malé děti, kterým bylo nutno podat večeři. Žádné tramvaje nejezdily, tak jsme si museli vzít taxika. S taxikáři jsme nadšeně vyprávěli, co jsme právě zažili a jak to vypadá nadějně. On nás ale s tou neodolatelnou taxikářskou moudrostí zpražil, že jsme naivové, že se tu nic nepohne a komouši tu budou věčně.

Už v noci jsme si ale na Hlasu Ameriky poslechli co se děje a druhý den vyrazili znovu a pak po celý týden…..Škoda, že už se nedozvím, co tomu všemu tehdy říkal ten taxikářský mudrc.

Helena Třeštíková, dokumentaristka

25_trestikova

Zdroj: Tomáš Škoda Photography


Hodnocení článku:Komentáře

Ranní rituály novodobých gladiátorů Ranní rituály novodobých gladiátorů V průběhu věků se bojovníci vždy připravovali na bitvy rozličnými rituály. Mezi samuraji meditace, ve Tróje vzdávání obětí Bohům,... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!