Toto shromáždění nebylo povoleno: Vladimír Morávek

13.11.2014 22:44 | Jiří Hofbauer

Hrozně jsem se bál. V tom sklepě, co v něm sídlilo Divadlo Husa na provázku.

V září 1989 jsem tam nastoupil na stipendium, neboť jsem to divadlo miloval.

Pak jsem tam byl měsíc a dva... a měl jsem horečku z tý svobody a z toho očekávání. Najednou se chtělo, aby ta svoboda a to očekávání byly i ve veřejném prostoru - a taky byly.

Oslzlý odjel do Prahy a Scherhaufer, úplně bílý říkal, že jsme čuráci a já v horečce pořád něco cyklostyloval a na stole u Trůdy byly velké nádoby, hrnce, polévkové mísy a omáčníky plné pětikorun a desetikorun a stokorun. Jak se lidi různě po Brně skládali, neveděli na co, přinesli to na Provázek- tam nevěděli jsme co s tím. Nikdo si netroufl na ty peníze národa sáhnout. A Trůda byla úplně bílá a řekla "může být, bude se střílet, všichni to odserem". Stejně nešlo přestat cyklostylovat všechna ta prohlášení, tu pravdu rytou do ticha.. A tak se nespalo a nekradlo. Věřilo se a pociťovala se láska a pravda.

Úplně závratně...i přes bolest.

Nádhera to byla.

Kde ty prachy v těch polévkových mísách skončily, neumím si vlastně představit.

Kdo je nakonec ukradl.

Vladimír Morávek, režisér a umělecký ředitel Divadla Husa na provázku

25_moravek

Zdroj: Archiv Vladimíra Morávka


Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!