Toyota Supra & BMW Z4: zrodily se sportovní hvězdy

Publikováno: 21.04.2015 13:54 | Jakub Matulík

Na Toyotu Supra se těší mnoho milovníků sportovních aut. Aby taky ne, když původní Supra je jedno z nejoblíbenějších aut světa. Vždyť i Brian O'Conor v slavné sázce v Rychle a zběsile jej miloval. Dokonce se objeví i v posledním díle, kdy se loučíme s tragicky zesnulým Paulem Walkerem.

toyota_1

Zdroj: zupi.com.br

Poslední dobou je nová Supra velice omílaným tématem. Nejdřív měla být hybridní, potom se mluvilo pouze o elektromotoru. Později vyšlo najevo, že do hry vstoupilo BMW. Dnes vám přinášíme zajímavou zprávu. Spolupráce Toyoty a BMW je oficiální. Toto spojení by mělo přinést hned dvě auta. Novou generaci velice oblíbeného BMW Z4 a již zmíněnou Toyotu Supra.

toyota_2

Zdroj: zupi.com.br

Supra by se oficiálně měla prodávat na začátku roku 2018. Podle prvních informací by měla mít v sobě přeturbovaný řadový šestiválec o objemu 3 litrů. Motor by měl být spojen přes dvouspojkovou nebo automatickou převodovku pouze se zadní nápravou. Manuál pravděpodobně nečekejte.

toyota_3

Zdroj: zupi.com.br

Stylizace Supry by měla vycházet z konceptu FT-1. Ovšem měla by být menší. U Z4 je to přesně naopak, nová generace Z4 by měla být o něco větší, takže by se měla velikostí vyrovnat právě nové Supře. I když by měla být totožná velikost, Supra si se Z4 nebude konkurovat. Podle informací by se každé z nich mělo specializovat na jiný segment trhu. BMW do své Z4, jistě bude chtít dostat i klasický 4 válec, ovšem Supra by měla být pouze v jedné motorové specifikaci.

toyota_4

Zdroj: BMW

Asi se ptáte proč se BMW spojilo právě s Toyotou. Japonci dělají nejlepší hybridy na trhu, proto BMW si od tohoto spojení slibuje přístup k lepší hybridní technologii. Takže pokud jásáte, že Supra nebude hybrid, ještě se příliš netěšte. Je možné, že jak Z4 tak i Supra bude mít hybridní jednotku. Už se nemůžeme dočkat nové Supry jelikož koncept FT-1 vypadá božsky. BMW Z4 je stálice, kterou musí mít každý rád. Proto se dá čekat, že bude opět úchvatná a oblíbená.

toyota_5

Zdroj: BMW
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!