Trailer k dokumentu o Amy Winehouse

Publikováno: 20.05.2015 19:28 | Jiří Hofbauer

„Amy změnila svět pop music jednou provždy,“ řekla o ní Lady Gaga. Když na podzim roku 2006 vydala album Back to Black způsobila hudební senzaci. Fanoušci šíleli a hudební kritici pěli ódy na tuhle 175 cm vysokou divošku s nakřáplým hlasem. Hned v prvním singlu Rehab zpívala „že léčit se nepůjde, že je jí dobře.“ Její slabost pro alkohol a drogy přerostla v závislost, která se jí 23. července 2011 stala osudnou.

Letos v létě do kin vstoupí působivý snímek o této zpěvačce. Ačkoliv filmové studio zprvu jednalo o hraném snímku, nakonec se realizační tým rozhodl pro dokument sestavený z autentických archivních záběrů. Snímek nebyl přijat jejím bývalým přítelem ani její rodinou, která ho označila za zavádějící.

Film začátkem týden viděla hrstka kritiků a odborníků, kteří hýří pětihvězdičkovými hodnocením a superlativy. Světové premiéra snímku je naplánována na 3. červenec. Českému publiku se snímek Amy představí 6. srpna.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Neotřelou posádku nového Peugeotu 308 přepravovala pěvkyně Kalivodová Neotřelou posádku nového Peugeotu 308 přepravovala pěvkyně Kalivodová Operní diva Andrea Tögel Kalivodová se zapojila do projektu, jehož cílem bylo pomoci neziskové organizaci Unicef. Ve svém novém voze... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!