TransPhone 1 Pro

Publikováno: 24.12.2012 10:52 | Petr Hájek

Osobnost pana Franka Zhou vám zřejmě nijak přehnaně známa nebude, ale když vám připomeneme, co vymyslel, jistě se vám hned rozsvítí - je autorem prvního konceptu USB flash paměti aneb dnes tak populárních datových klíčenek. A nyní se rozhodl světu představit svůj další návrh, jenž v sobě kombinuje tablet a smartphone, podobně jako tomu bylo u zařízení Asus PadFone.

2012-12-24-1

Zdroj: TransPhone International

Novinka bude dostupná od března/dubna příštího roku a nabídne cele otevřený 3G GSM TransPhone: přístroj skutečně nebude uzamčen na žádného z operátorů a přesto slibuje cenu zhruba poloviční proti Asusu. Model TransPhone 1 Pro sice vypadá dost podobně jako první verze TransPhone, ale nové vnitřnosti je to, co se počítá.

Autor k věci prohlásil: "Celé kouzlo dané kombinace je v tom, že naprostá většina lidí nepotřebuje zároveň tablet i smartphone, takže je zřejmé, že v praxi často vydávají zbytečné peníze na duplikované zařízení i procesy. Také je tu problém s další režií - starat se o dvě zařízení je vždy náročnější než jen o jedno. A když chcete snadné připojení, duální SIM slot a bezproblémovou funkci, je jasné, že na tomto poli TransPhone vítězí na celé čáře."

Zákazník se může těšit na operační systém Android 4.0 ICS, který nahradil minulý Android 2.3.5 Gingerbread. Rovněž původní 3,5" displej u smartphonu se zvětšil z 800 x 480 na 960 x 540 pixelů. A zkvalitnění se dočkal i 7" displej u tabletu - namísto 800 x 480 pixelů má nyní 1024 x 600. Pokud jde o procesor, tak 800 MHz Snapdragon vystřídal dual-core model od MTK taktovaný na 1 GHz. A pozadu nám nezůstala naštěstí ani RAM, jenž si polepšila z 512 MB RAM na 1 GB. A ještě pár slov k úložišti - dřívějších 512 MB pro data nahradily 4 GB místa (se zachováním možnosti rozšíření kapacity další microSD kartou).

Zaváděcí cena dělá 239,99 USD a později stoupne na 299,99 USD (zařízení je již možné před-objednat za první řečenou sumu). Jak vidno, konkurence ze strany Google a Samsungu má opět o čem přemýšlet a co zlepšovat...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!