Trend sezóny: fedora

Publikováno: 19.11.2014 14:51 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Klobouk Fedora je nadčasová, ikonická záležitost. Od Alphonse Caponeho, přes Humphreyho Bogarta, Indiana Jones, Donalda Drapera až k Pharrellu Williamsovi. Materiál, barva a značka se třeba změnila, ale tvar je stejný a stále si nachází nové a nové příznivce.

0000059320_20090803130924

Zdroj: IMDB

Na začátek jedna technická záležitost. Klobouk stejného tvaru jako fedora, ale s krátkou, maximálně třícentimetrovou krempou není fedora ale trilby. Všichni bychom se měli přes toto společenské nedorozumění přenést. Trilby samostatně je také hezký klobouk ale není tak univerzální jako fedora. A i při sebevětší snaze působit seriózně (pokud vám není šestnáct) budete vypadat, že odmítáte opustit náctileté období.

Fedora Borsalino, 9 200 Kč

fedora_klobouk

Zdroj: Mr Porter

To naproti tomu fedora je výraz elegantní mužnosti, světaznalosti, inteligence a uvědomění. Klobouky jsou velmi stylové a funkční kousky. Nejen díky schopnosti tělo zahřát ale samozřejmě i po vzhledové stránce. Správně vybraná fedora vám pomůže vyrovnat symetričnost obličeje a je známo, že dle symetrie se soudí vzhled. Také je to skvělý prostředek ke správného držení těla. Má-li člověk na hlavě klobou, podvědomě chodí rovně a vypadá vyšší. Také posílá zprávu, že jste důstojní a máte vnitřní sílu.

fedora_regal

Zdroj: GQ

Každý muž, který se rozhodně nosit fedoru by si měl pořídit minimálně tři. Černý, perfektní k večernímu obleku a kabátu nebo k obleku na denní nošení. Tmavou fedoru nekombinujte s casual outfitem. Opravdu ne. Nejlépe vypadá formálně a když už lidstvo touto cestou jde, není nutné to měnit.

fedora_1

Zdroj: Tumblr

fedora_2

Zdroj: Tumblr

fedora_3

Zdroj: Tumblr

Hnědá či tan fedora naproti tomu bude vypadat dokonale běžnému outfitu. Tvídový kabát nebo trench od Burberry z vás vytvoří postavu přicházející z filmu Casablanca. Se všemi klady které k tomu patří. Tvídový šedý oblek a hnědá fedora je klasická gentlemanská kombinace. Improvizujte s kravatou, hodinkami nebo manžetovými knoflíčky.

fedora_4

Zdroj: Tumblr

fedora_5

Zdroj: Tumblr

fedora_6

Zdroj: Tumblr

Šedá Fedora se stala doplňkem s univerzálním postavením. Díky Johnny Deppovi je možné ji nosit k jakémukoliv outfitu a nevypadat jako blázen. Ale musíte si připravit už zmíněnou sebejistotu výraz ve tváři. Ten, co říká, že vše je tak, jak má být. Koneckonců, podobnou revoluci způsobil i Pharrell a bude jen dobře, pokud se inspirujete.

fedora_7

Zdroj: Tumblr

fedora_8

Zdroj: Tumblr

fedora_9

Zdroj: Tumblr

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!