Trh mrch 104: Kamarádka na telefonu

Publikováno: 22.09.2013 21:17 | Alex Lenoir

Adam po všech těch sexuálně aktivních letech nabyl dojmu, že ho v sexu už nemůže nic překvapit. Zažil snad všechny druhy sexuálních partnerek (i praktik). Takové které po sexu brečely, snědly tabulku čokolády, sprchovaly se jak šílené, modlily se, vykouřily šest cigaret nebo chtěly další kolo. S Romanou se vídal už víc jak měsíc. Dopoledne si zavolali a večer šli rovnou na věc. Jen se zatím nějak nedobrali k tomu co mezi nimi je. Jestli je to vztah, sex nebo jen výpomoc? Bylo to něco. Ale ne to něco u čeho se vám tají dech, ale spíš něco(?) u čeho se zatváříte, že nevíte jak to definovat. Normálně by to Adama neštvalo pokud by nepřistihl Romanu jak to jejich společné něco řeší s někým dalším po telefonu.

Je to už podesátý co jsem u něj spala. Když se udělá tak u toho řve gól! Co myslíš, že to znamená?“ ptala se Romana přítele na telefonu. Tehdy Adam poprvé zauvažoval, že po tom všem co teď tady dělali, nezvládnou i tenhle intimní rozhovor?

Kdy se stalo, že pocity a výsledné city jsou ještě intimnější než sex, že se o nich nedá mluvit? Sex získal punc něčeho co se stane a za deset minut je po všem a to si muž ještě zvládne utáhnout kravaty a žena přepudrovat nos. (Po)city jsou daleko nebezpečnější. O tom už psal Martin Žemlička. City totiž můžou trvat, přetrvávat, dozrávat a co je nejhorší můžou nechat stopy. A duši nevyperete jako košili zabarvenou od rtěnky. Skvrny na duši se hojí o poznání déle.

Další den jsme se potkali nad hrnkem černé kávy a hlubokou debatou na téma proč jsme schopni mít barvitý sex, ale ne přiznat skutečnou barvu.

Ty u toho řveš gól?“ zeptal jsem se s lehkým cukáním koutků.

Hele, poslouchals' co jsem ti vůbec řek'? Proč řeší s někým další náš sex?! Mě má vedle sebe a raději si s někým posílá vzkazy. A ne, neřvu gól, jen jsem předtím sledoval fotbal a nějak to ve mně zůstalo. A co? Je to můj orgasmus! Mám právo ho prožít jak já chci,“ hájil se Adam.

Máš právo na orgasmus? Teď mluvíš jako lesbička,“ ukázal na něj ostudně prstem Lukáš.

A řekls' jí to, že ti to vadí?“ zeptal jsem se, aby se debata posunula dál.

Ne. Když jsem vešel do ložnice tak mobil hodila pod polštář. A když jsme pak sledovali Show Jana Krause, tak jsem cítil jak ten krám rajtuje po matraci,“ mávl rukou Adam. „Děláme spolu úplně všechno jen nedokážeme mluvit.“

O dva dny později se Adam zase vzpíral nad Romanou. Tentokrát ale jasně rozhodnutý vynechat zvukový doprovod útoku na branku. Cítil se jako pod mikroskopem. Najednou se z toho živočišného aktu vytratila veškerá vášeň a zůstal jen ten mechanický úkon nahoru-dolů. Stala se z toho rutina. Takhle vypadá manželství po deseti letech, pomyslel si. Večer pokračoval tradičně. On si natáhl trenýrky a šel pro vodu. Ona mezitím žhavila drát.

Nevím co se stalo. Byli jsme na večeři a všechno bylo super. Ale byl... mimo mě. Máš pravdu – mimo nás...“ Adam vešel do ložnice a telefon zase letěl pod polštář.

Rozčísni to. Promluvte si. Ať víte na čem jste. Potřebujete to!“ kladl jsem Adamovi na srdce.

Víš, že nemám nic proti trojce ale jen v sexu. Vztah je o dvou lidech!“ zamyslel se.

Řekl jsi vztah? Takže to není jen štrejch? Je to vztah?“

Není. Je. Já nevím.“

Adam vždycky měl za to, že jsou holky na sex a holky na vztah. Od jedněch přichází procítěný sex jen pokud funguje hluboký vztah. Od těch druhých holek se dá od vášnivého sexu promilovat ke vrcholnému vztahu. Ale s Romanou to bylo... Ploché. Bylo to jako byste stáli uprostřed dvouproudovky. A občas se někdo zastavil, svezl vás pár metrů jedním nebo druhým směrem a zase vás vysadil. Žádný vývoj. Stáli jste na hraně směrem Možná a Neurčitá.

Proto se Adam rozhodl, že v pátek večer s tím pohne. Jasně a nekompromisně. I kdyby to mělo skončit. Jo, možná dojde o bezva sex, ale tenhle citově-sexuální paskvil už nevydrží. Pouta na rukou se mu líbila, ale pokud mu něco svíralo i mozek to vystát nemohl. A tak když bylo po všem odešel do kuchyně pro sklenice s vodou.

...se tak snažil chudák. Ale byl jakoby mimo. Hrozně si dával pozor. Myslím, že jsem mu neměla říkat o tom gólu...“ v tom okamžiku Adam vtrhl do ložnice, přeskočil postel a Romaně vytrhl mobil.

Kdo je tam?“ zakřičel do mobilu.

Musilová. Já jsem Romany maminka,“ ozvalo se ze zářivě růžového mobilu.

Těší mě, paní maminko...“ hlesl a podal telefon zpátky Romaně.

Máma Romany je psycholožka se zaměřením na partnerské vztahy. To Adam nevěděl. Otec je opustil, když Romaně bylo šestnáct a ona to doteď těžce nese. Vlastně ten fakt nikdy nepřijala. To Adam taky nevěděl. Její maminka se tak stala jediným jejím vzorem, nejlepší kamarádkou, psychickou oporou a vrbou. Tenhle okamžik vyvolal lavinu pravd.

Nikdy jsem tátovi neodpustila.

Nikdy jsem si žádnou nepustil k tělu... K srdci.

Nikdy jsem s nikým nechodila.

Nikdy jsem neměl vztah.

Nikdy jsem nikomu neřekla Miluju tě.

Hodně holkám jsem řekl Miluju tě. Ale nikdy to nemyslel vážně.

Nikdy jsem si nemyslela že se zamiluju.

Nikdy jsem nepřestal věřit, že se zamiluju.

Dark_lovers_by_sifudragonfly

Zdroj: Photobucket
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!