Trh mrch 107: Klub anonymních shopaholiků

Publikováno: 13.10.2013 21:31 | Alex Lenoir

Ahoj, jmenuji se Robin.

Ahoj Robine.

Musím říkat příjmení?

Nemusíš.

Dobře. Mám přítelkyni. Je hrozně milá a krásná a moc ji miluju a jsme spolu asi tři roky, ale poslední dobou se to začalo hodně zhoršovat. Nebudu tvrdit, že jsem si toho nevšiml už dřív... ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Myslel jsem, že ji to s časem přejde. Že ji to pustí jenže...

Jenže ono to nepřešlo.

Naopak je to čím dál horší. Nedokáže odolat slovům jako sleva, akce nebo 2+1 zdarma. A co nejhorší je... sleva 50 %. Nechce si to přiznat, ale neumí projít centrem města nebo obchoďákem, aby si nekoupila aspoň gumičku do vlasů. Minule to zašlo tak daleko, že když jsem jí zakázal džusovej bar utekla do lékárny a vrátila se s vložkama do bot. Ale vrchol bylo, když přečerpala kreditku a my jsme pak celej měsíc jedli je suchý těstoviny. Ona navlečená do kabátu Burberry. A já nevím jestli to ještě můžu tolerovat.

Řekni nám to nahlas. Neboj se.

Moje přítelkyně je... shopaholička.

Díky Robinovi, respektive díky jeho výpovědi, jsem sestavil seznam těch nejtypičtější vět,e s kterými je víc než pravděpodobné, že se během nákupu s přítelkyní určitě setkáte. Jak zjistíte většina situací si žádá jednoznačnou a pohotovou reakci. A často je odpověď ukryta přímo v otázce.

Situace č.1: Co na tu kabelku říkáš?

Překlad: Co říkáš na další v pořadí již šestou červenou kabelku, kterou si sice vezmu jen jednou, ale teď ji jako fakt nutně musím nutně mít?

Vaše reakce: No je úúúžasná. Červených máš jen pět. Takže tuhle fakt potřebuješ. Já si rád a ochotně vyklidím i tu poslední poličku co mi zbyla v mé skříni a svoje spodní prádlo si kopnu v krabici od bot pod postel.Situace č.2: Jak v tom vypadám?

Překlad: Není to málo sexy na tu firemní párty? Nechci aby si šéf myslel, že jsem puritánka, zvlášť teď když říkal, že musíme utužovat vztahy uvnitř firmy.

Vaše reakce: Ohromně! Hlavně ten výstřih jak pro koktejlovou děvku je super. Už takhle tě všichni chlapi svlíkají očima. Takhle se v tom výstřihu rovnou utopí.Situace č.3: No není to nádherné? (všimněte si, že odpověď je rovnou v otázce – no není = ano je!)

Překlad: Tohle je famózní a je mi jedno kolik to stojí! Kup mi to!

Vaše reakce: A k čemu to kurva je? (designový odpeckovávač hroznů, to je prostě must-have, to chápete, ne?)Situace č.4: Vždyť jsi říkal, že nikam nepospícháš?!

Překlad: Výběr rtěnky se nesmí uspěchat. Vidíš – tahle má odstín jak malina s višní, ale tahle to je spíš do jahody s třešní...

Vaše reakce: Vím, že tam musíme všichni, jen jsem netušil, že skonám obklopenej vaginálním gelem, barvou na krytí šedin a ubrouskama na opruzeniny.Situace č.5: Nevadí ti, že to neseš?

Překlad: No, to fitko se teda moc nevyplácí. Vypadáš strhaně. Prosimtě, vem ještě tu sadu na fondue pro dvanáct osob.

Vaše reakce: Úplně vpohodě. Líbí se mi, když se mi ty uši nákupních tašek zařezávají do prstů. Až se vrátíme domů, mohla bys mě ještě přetáhnout tím předraženým páskem, co jsem ti koupil. To je sado-maso nejen pro tělo ale i pro moje konto.Situace č.6: Doufám, že ti nevadí, že musíš čekat?!

Překlad: Zvaž co řekneš hochu, jestli se mnou ještě někdy chceš spát.

Vaše reakce: Ne, nevadí. Jsem jak víno. (časem dozrává)Situace č.7: Ještě hodíme kamarádku se psem domů, ju?

Překlad: Sice je to kráva, která bydlí na druhým konci města, ale na rozdíl od ní mám přítele s autem.

Vaše reakce: Jasně, vozit zavšivený čuby na čerstvě vyčištěným zadním sedadle... páni to je sen každýho kluka co dělat o víkendu.Jenže pak nastanou i chvíle, kdy se vám sliny vřítí na jazyk s něčím co se vám hrozně moc chce říct a vy řešíte obrovské dilema jestli to pustit ven. Pravdou je, že většina vašich otázek je nepřípustných. Takže je raději polknete. Protože jakmile je řeknete nahlas okamžitě vás napadne, proč jste sakra nedrželi hubu..?

Situace č.8: Není to moc drahé? (nic není dost drahé pokud to skutečně chce)

Kdy & kde: Kdekoliv. Tahle situace může nastat ve spodním prádle, parfumerii i gastro obchodu.

Její reakce: Hlavně, že ty do auta bereš ten benzín co stojí asi 40 korun za litr. A mně budeš vyčítat, že si chci koupit hezký prádlo. Tak fajn budu chodit bez podprsenky! Hele, a co kdybych nenosila ani vršek. Jak to by se ti líbilo?Situace č.9: To se ti vážně líbí?

Kdy & kde: Nejčastěji v prodejně s nábytkem, kde stojíte nad tím nejohavnějším kobercem, který byste nedali ani psovi na spaní. (podezření na tyfus)

Její reakce: A co kdybychom na zem naházeli tvoje ponožky a vyváleli se v nich? Spokojenej, mistře designu? (vzhledem k tomu, že většina mých ponožek je z Le Premier byla by to barvitákoláž)Situace č.10: A kam v tom míníš chodit? (odkaz na Situaci č. 2)

Kdy & kde: Některý módní trendy zatím u mužů zůstávají nepochopené. Třeba ty boyfriend kalhoty se spadlým sedem, které z vaší sexy přítelkyně dělají nejlepšího kámoše, případně vyjde z kabinky v úboru dobrý den-kozy ven.

Její reakce: Nemáš právo mi přikazovat v čem mám chodit! Možná si dnes dám pivo a kouknu ten futbal! Fotbal, lásko, fotbal.Situace č.11: Já ti říkal, že ti to nebude. Tohle se vyvarujte. Vždy a všude.

Kdy & kde: Ženy uvažují jinak než muži. Nehledají oblečení podle své velikosti, ale jdou primárně po vysněné velikosti, do které se nemilosrdně narvou.

Její reakce: Hlavně, že ty seš takovej manekýn! Včera jsi snědl kyblík smažených kuřecích křídel a dnes mi budeš vyčítat jogurt? Občas nevím proč s tebou jsem!Situace č.12: A tady si chceš koupit jako co?

Kdy & kde: Tahle otázka přijde ve chvíli kdy jste tak unavení, že uvažujete o tom, že sebe plesknete do koše se zlevněným zbožím a usnete.

Její reakce: To tě tak obtěžuju, že ani se ani nemůžu podívat a jít kam chci?!

Víš, bež lásko... kamkoliv chceš.

Výpověď Robina S. zaznamenal Alex Lenoir.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!