Trh mrch 108: Viva La Dolce Vita

Publikováno: 20.10.2013 21:29 | Alex Lenoir

V pátek v noci, vlastně v sobotu ráno Blanku probudily divné zvuky z koupelny. Chtěla probudit Davida, ale ten vedle ní neležel. A tak pomalu vstala a šla chodbou, která vede do koupelny. Byl to zvláštní zvuk, který nedokázala identifikovat, absolutně k ničemu přirovnat a opakoval se v pravidelných intervalech. Otevřela dveře do koupelny a rozsvítila. Nějaký pohyb viděla ve vaně za sprchovým závěsem.

Davide?“ vyděsila se a místo odpovědi se ozvalo... polknutí! Docela jistě to bylo polknutí. Polknutí velkého sousta. Odhrnula závěs a... „Co to tady děláš?!“ zhrozila se při tom pohledu. Bylo to hrozný. Ještě nikdy nic takovýho neviděla, ale slyšela o tom. Myslela si, že se to děje jen v hororových filmech a jejích nočních můrách, ale teď tu stála a viděla to na vlastní oči. David seděl ve vaně a jedl kuřecí sendvič a na okraji vany měl položenou tu ohavnost jménem Snickers. A co bylo úplně nejhorší byla... cola.

V dokonalém světě kopretiny nevadnou, boty se neochodí, košile nezažloutne, autu nedojde benzín, mobil se nemusí nabíjet, peru nepřestane psát a na účtě máte pořád tolik peněz abyste si všechno mohli ihned splnit. Jenže v reálném životě není všechno jen dolce. Hodně věcí je sakra bitter. Ale na druhou stranu existuje mnoho způsobů jak si ten život udělat hezčí s plnit si sladkou chuť, když vám na jazyk padá hořkost.

A to ještě nevěděla, že v té kole byl rum,“ povzdechnul si druhý den David nad steakem z tuňáka.

Co to mělo znamenat? Nic proti těmhle návykům, sám jsem na ně expert, ale nemáte doma stůl nebo co?“ ptal jsem se nevěřícně.

Včera udělala kedlubnovou sekanou posypanou lněným semínkem. A jako dezert byl tofurt,“ zaškaredil se David.

Co je to tofurt..?“ nechápal jsem.

Jogurt z tofu. Jenom ohavnější,“ vysvětlil a hned pokračoval v jídle. „Potřebuju maso a cukr. A když se včera sprchovala tak jsem byl tak zoufalej, že jsem jí prohledal celou kuchyň a co si myslíš, že jsem tam našel?! NIC! Vůbec nic. Normální lidi tam mají zeleninu, maso a kvanta sacharidů a ona barvu na vlasy a posraný pleťový sérum. Podle výzkumů se zloději u své oběti vždycky i nají. Ona má jistotu, že kdyby ji někdo chtěl vykrást raději zdrhne. Takže jsem se vyplížil a na benzínce si musel koupit něco na jídlo. Jeden by nevěřil, že po sekané může být hlad.“

Blanka prostě byla jedna z těch, pro kterou jídlo, gastronomie a chuťové chuťové p(r)ožitky celkově nic neznamenaly. Jediné co dokázala ocenit byly boty na vysokém podpatku a kabelky z teletiny. Když už se rozhodla uvařit tak to většinou bylo za studena (výraz uvařit večeři tak Davidovi přišel absolutně směšný), ale hlavně tak malé porce, že Davidovu bezednýmu tělu fitness trenéra prostě miska rukoly s plátkem červené řepy prostě nastačila.

Seděli jsme s Markétkou na posteli, já na klíně laptop, ona časopis a oba v puse úlomek 90% malinové čokolády. Musel jsem přemýšlet o tom, jak se traduje, že protiklady se přitahují. David a Blanka si v mnoha ohledech rozuměli, ale jídlo a stravovací návyky je rozdělovaly natolik, že rušily všechno ostatní pozitivní vlnění co mezi nimi bylo. Společná láska k jídlu naopak utužovala ten náš vztah mezi mnou a Markétkou. Je fajn kdy jdete do restaurace a můžete tomu druhému dát ochutnat ze svého talíře. Ladislav Špaček by asi namítl, že je to na úrovni Lady a Trampa, ale z partnerského hlediska právě tyhle drobnosti partnerské soužití a intimitu udržují a pilují. Tohle David s Blankou nikdy nezažili. Ona netoužila po jeho krvavé telecí svíčkové a jeho děsily její fazoly mungo.

Ale protože jim na jejich vztahu záleželo rozhodli se ke kompromisu. Tedy především Blanka. A uvolnila Davidovi jednu z poliček v lednici na jeho... věci. A tak ve čtvrtek odpoledne se vedle francouzského krému a italské čistící vody v lednici objevily i argentinské minutkové steaky. Blanka se na ty karmínové plátky masa dívala se zatajeným dechem. Další den si k nim David přidal ještě temně hnědý čokoládový koláč. Ale takový ten čokočokočokočokočokoládový. Je to prakticky čokoláda nadstavená čokoládou, pomazaná čokoládou s tekutou čokoládou uvnitř.

Když se večer vrátil domů s vidinou vášnivých chvilek s dortem... tedy Blankou zjistil, že dort je pryč. Zbyla po něm jen krabice a v ní několik drobků a upatlaná vidlička a lepící papírek se vzkazem: Jsem hnusná, zítra ti koupím jiný...

Lásko,“ zaklepal David na peřinu v ložnici, pod kterou se zcela nenápadně ležela Blanka. „Co tady děláš?“

Schovávám se,“ zamumlala Blanka zpod umělého vlákna.

Jo, tak to jo. Vylez nebo se udusíš.“

Pak ale uvidíš jak jsem hnusná.“

Nějak to zvládnu.“

Peřina se odkryla a pod ní ležel Blanka s pusou od čokolády. „Celej jsem ho snědla,“ přiznala a podle viny, která ji doslova tryskala z očí by si člověk myslel, že právě pod vodou držela pytel s koťátkama.

Místo výčitek se jen David zeptal: „Chutnal ti?“ Místo odpovědi Blanka s peřinou před pusou vydala jen táhlý zvuk: Hmmmm. Normálně by David šílel, že mu někdo něco snědl. Měl vždy jídlo přesně rozpočítané. Ale dnes žena, kterou miluje, která si čokoládu odpírala od promoce v červnu 2009 si konečně dopřála (sice pořádnou) dávku sladkého života. On sám ten večer šel spát bez večeře. Nasytil ho ten pocit její spokojenosti.

Říká se, jaký si to uděláš, takový to máš. Já má život rád jako espresso. Silné, s trochou cukru a kapkou mléka. Potřebuji cítit jeho sílu ale současně si ho chci vychutnat takové jaké ve své zásadě je. Jen život je občas natolik drsný, že neodmítnu ani mnoha procentní smetanu. A když k tomu přidáte kus čokoládového koláče a společnost krásné ženy... to je fakt sladký život.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!