Trh mrch 119: Sexuální suvenýry

Publikováno: 05.01.2014 21:17 | Alex Lenoir

Z cest si většinou vozíme zážitky a suvenýry. Patrik si přivezl oboje. Dýmku na hašiš a divnou vyrážku v tříslech. Na své cestě po Thajsku se seznámil s Kuanchai, pořádně nestoudnou Santovou pomocnicí. Uncle Sam je evidentně všude. Později Patrik tenhle nápad slavit Vánoce a Nový rok na pláži zcela odsoudil. Zvlášť když Santa Claus byl o půl metru menší než Patrik a měl pisklavý, asijský přízvuk. Až moc pozdě Patrik zjistil, že se stal obětí toho nejklasičtějšího asijského klišé. Kuanchai byla v noci Santova pomocnice a ve dne syn místního restauratera, který v bistru na rohu smažil nudle. Potrvá ještě hodně let než bude Patrik schopen projít kolem thajského bistra, aniž by si nevybavil co se té lednové noci na druhé straně Země stalo.

Za našich rodičů byl nejobávanější sexuálním suvenýrem cucflek. Byl, je a zůstane jedinou sexuální nehodou, která je očividná. Zlomená srdce a pochroumané city jsme se už naučili maskovat. To jak vyhlížíme a jak působíme na druhé se pro nás stalo důležitější, než fakt je se cítíme my sami. Co ale nezměnilo je víra, že jednou musí nastat změna.

Když nám tu historku Patrik u oběda vyprávěl, třeštili jsme s Romanem na něj oči. Je to přesně taková ta skazka, která se stala kamarádovi kamaráda jednoho bratrance z Liberce. Ale když ji slyšíte přímo od zdroje, tak můžete říct: ano, znám kluka, co do poslední chvíle věřil, že ta krásná holka má jen lehce hlubší, sexy hlas. Když Patrik skončil se svou perverzní verzí vyhnání z ráje jako první reagoval Roman, který řekl: „Ale pak už jste spolu nespali, že ne?“ Omlouvám se, ale při Patrikově rozpolceném pohledu prostě nešlo se nesmát.

Po obědě v Čestru se Patrik vrátil do kanceláře a já s Romanem jsme šli směrem do centra. Několik hladinek mi dovolilo říct: „Vím, že to nebudeš schvalovat, ale já a Ona jsme se k sobě vrátili.“ A po stejném počtu hladinek Roman řekl: „Alexi, dopadne to jako vždycky. Jednou za rok se vrátí do Města, naslibuje ti, že budete spolu, že všechno bude jinak, ty se do ní uděláš a pak se na tebe vysere.“

Jenže...“ namítl jsem.

Jenže tentokrát je to jiný?“ doplnil mě Roman. Ukradl mi můj štít i zbraň. „Kolikrát jsi to už říkal? Je to každej rok stejný.“ útočil na mě. „Každej by se za těch pět let poučil. Ale ty si masochista. Jinak si to nedokážu vysvětlit.“

Asi ano. Jsem masochista. Jenže se mi až moc líbí ji mít. Byla moje první velká láska a ani za ty roky jsem ji nedokázal dostat z hlavy. A popravdě... jo, miluju ji. A asi budu ať mi udělá cokoliv. Kdybych si někdy dal do novin inzerát zněl by takhle: Muž, 24 let/189 cm, hledá ženu, která ho dokáže pobláznit a pak odkopne. Cena dohodou.

Bylo to ve středu pozdě večer kdy Romanovi volala úplně hysterická Kristýna, jestli by pro ni nepřijel ke KU baru. Roman a Kristýna kdysi dávno (dva roky zpátky) spolu chodili, ale přesto zůstali kamarádi. Roman měl občas pocit, že s ním Kristýna laškuje a dává mu naděje, že by to zase mohli dát dohromady. Dnes ta pravděpodobnost opět vzrostla. Když dorazil do centra našel ji jak sedí na obrubníku mezi auty před butikem Jozefa Slobody. Protože jí modraly rty i prsty odvezl ji k sobě domů. Doma jí dal teplý jasmínový čaj, ona roztála a přiznala, že se rozešla s tím svým kreténem. „Už ho nechci nikdy vidět,“ slintala Romanovi na biceps. Jo, okamžitě se spolu vyspali. Ráno ho probudilo zamrčení jejího iPhonu na nočním stolku. Kretén se omluvil, že udělal chybu a prosil ji, ať se vrátí. Romanovi se představa snídaně do postele rozplývala před očima. Trvalo to pár vteřin, než si Kristýna na sebe natáhla ten kousek látky co suploval šaty a v momentu byla pryč. Jediné co po ní v bytě zůstalo byl houpající se bezpečnostní řetěz na dveřích.

Asi jsme dospěli do fáze, že když si odmítáme přiznat skutečnost a místo toho si vtloukáme do hlavy polopravdy ředěné nadějí. Líbí se nám představa, že to, v co doufáme, o čem sníme se jednou stane skutečností. Zatímco prožíváme iluzi, skutečný život nás míjí. Raději přijmeme chvíli zdánlivého štěstí výměnou za následnou realitu v podobě skutečného zklamání.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!