Trh mrch: Jdi domů, Ivane

Publikováno: 30.11.2014 21:26 | Jan Prchal

Asi to všechno odstartoval fakt, že jsem měl rande. Já! Fakt jsem měl rande. Asi po sto letech! Koupil jsem pugét růží a bloknul místo v La Finestra. Čekal jsem ovace. Možná dokonce ve stoje. Monika byla to jedna z těch holek, o kterých si myslíte, že jste jejich první. Na rovinu... nějak si nedokážete představit, že ji před váma brousil jinej hajzl. A tak se tak nim chováte. A pak když nastane tem moment... řeknete raději „ne“, protože k nim cítíte něco víc. Chcete k nim cítit něco víc. Jenže zatímco vy s ní nakládáte jako s křehkou panenkou, ona chce být lehce otloukaná. Chce to zažít reálněji. Konečně.

Chutnala ti ta ryba,“ ptal jsem se nejistě u zvonů jejího domu.

Byla dobrá. Jen když jsi říkal, že to bude něco obyčejného myslela jsem spíš na burger a rum s kolou,“ zasmála se. Nebo se o to alespoň pokusila.

Tak jsme tam stáli. Ona, Popelka, která nedostala svůj konec, a já, princ, který dal svoje celé království, za dvě porce ryby v nejdražším lokálu ve Městě. To co tam smrdělo nebyla ryba od hlavy. Ale všudypřítomná trapnost.

Už doktor Freud mluvil o mužích zatížených na velikost. Neptejte se čeho. A vlastně muži jsou obviňováni z posedlosti velikostí. Od pneumatik, přes hodinky, panáky, kravatové uzly, displeje mobilů až po (ano, všechny feministky světa se dočkaly) dámského poprsí. Když se třeba podíváte na obálky ženský časopisů (aka módních biblí) a srovnáte je s těmi pánskými, šovinistickými plátky. Zajímavý to náhled do mužského a ženského světa. Zatímco muži slibují styl, eleganci a osobnost, ženské bible to hrnou na čísla. Pro muže totiž víc než čísla hraje důležitost ona pověstná chlapská rada. Všímejte si – pokud žena potká ženu se stejnou kabelkou, je to zločinec, oběť, svině, kterou je nutnou sprovodit ze světa. Pokud muž potká muže ve stejných oxfordkách... give mi five friend!

TM_152

Zdroj: Tumblr

Ivan měl novou holku. Katka byla krásná, byla chytrá, měla super modrý oči, uměla dělat super těstoviny, ale taky byla nymfomanka a „...docela jí mrdá,“ začal Ivan u oběda. Katka sice měla sexy tělo, ale taky její otec byl psycholog a matka sexuální terapeutka. A Ivan se začínal děsit jejich post coitálních debat.

Jak se ti to líbilo? Jaký máš pocit ze mě? Jsem dost otevřená? Proč se mi uzavíráš?“ házel na mě Ivan vzorové otázky, které mu obvykle kladla Katka. „Je to jako nekončící kvíz. Jako Riskuj! kde ale není správná odpověď. Všechno vede k dalším kecům. Kde jsou ty holky, co si natáhly kalhotky a šly se dospat k sobě domů?“

V pátek večer se Ivan a Katka potkali u jejich rodičů na večeři. Nutno připomenout, že to byla první společná večeře Ivana a jejích rodičů.

Katka říkala, že máte problém s intimitou,“ zeptala se matka kluka, který se stačil vyspat s letuškou dřív, než se letadlo odlepilo od země.

Řada mužů si neumí poradit se svou sexualitou,“ přihodil její otec, když viděl Ivanovy rozpaky.

Ale já si umím poradit se svou sexualitou,“ řekl nejistě Ivan a funěl do sklenice s vínem.

Spousta ryze heterosexuálních mužů se doslova děsí faktu, že by se u nich mohly objevit bisexuální či homosexuální tendence,“ dodala matka a zadívala se na Ivana, jakoby o té letušce věděla.

O dvě hodiny později jsem s Ivanem seděl na baru.

Bylo to poprvé co mě napadlo, že nechci mít šourek,“ řekl a vypil panáka skotské za 450 korun na ex.

Minulé generace se potýkaly s cenzurou. Možná by nebylo od věci, ji zase zavést. Alespoň ze strany rodičů našich partnerů. Slova jako erekce, rektum a prostata by se u večeře vůbec neměly říkat. NIKDY! Dřív jsme se báli mluvit o politice, historii a uvažovat o budoucnosti. Co když jsme se naučili postavit davům, ale neumíme čelit svým nejbližším? S láskou můžeme vzpomínat na doby, kdy Havel, Pol Pot a globální oteplování byla ožehavá témata. Teď se děsíte, že u stolu někdo vytáhne orální sex.

Sex Ivana a Katky tak trochu připomínal tu legendu o Sisyfovi. Ona ležela jak prkno a vnímalo ho. On na ní se všech sil hopsal jak králík. Snažil se tuhle misi dokončit. Místo na její prsa a klín myslel, na fakt, že když se tohle povede, už se nikdy neuvidí, jen ještě musí vymyslet výmluvu. Jenže Katka zvládla i tohle.

Zdá se mi, že máš menší šourek než jindy,“ tak nakonec to byla ona, kdo zadal důvod se pohádat. To bylo to poslední, co byl Ivan schopen snést. Byl ten bod, kdy mohl všechno změnit. Říct, něco tak hnusnýho, že se Klára urazí a rozejde se s ním.
„Nemůže někdy ty kecy vynechat?“ začal Ivan.

Aha, zajímavá myšlenka. Rozveď ji. Je to otázka sexu?“

Není to otázka sexu! Jen se milovat? Nechci kecat! Kdyby všichni šukali tak, jak my kecáme tak je Česko největším producentem poučných slovníků o ničem!“

Možná, že je problém na tvé straně.“

Možná, že jsi tak trochu kráva.“

Možná bys měl jít domů...“

Vždyť já už jdu.“

A zatímco Ivan si natáhl džíny a odešel jako vítěz, já přicházel s myšlenkou džíny shodit. Přesně v osm hodin jsme zazvonil u jejích dveřích. S dvěma burgery z Hard Rock Café, dvoulitrovkou coly a lahví kapitána Morgana. Byl jsem odhodlanej, zoufalej, nadrženej a taky po té pompézní večeři mi víc peněz na nic jiného už nezbylo.

Jsme generace, která může volit, cestovat, milovat se s kým chce tak, často jak jen může. Jsme generace, která má možnost volby. Jsme ale generací, která to skutečně všechno využívá? Umíme si říct o to, co chceme? Umíme skutečně o věcech mluvit, aniž bychom si připadali jako černé ovce? Možná jsme generace extrémů, která se bezmyšlenkovitě vznáší, střemhlav padá, ale neumí se smysluplně posouvat vpřed. Co když je ale lepší vzlétnout tak vysoko, jak jen to jde a shořet, než celý život se plácat v otázkách? Je to jen myšlenka ale... třeba vztahy nejsou o tom, jak překonat rozbouřené vody mezi oběma břehy, ale jak společně postavit pevný most.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!