Trh mrch 78: Pravidla nepřitažlivosti

Publikováno: 09.12.2012 19:41 | Alex Lenoir

Když se zeptáte ať muže nebo ženy jak by měl vypadat ideální partner každý z nich vychrlí záplavu ušlechtilých přídavných jmen a ctnostných vlastností. Vtipný, sečtělý, chytrý, naslouchavý, obětavý, čestný, tolerantní, laskavý, veselý, empatický... Uhrovitá pleť? Nevadí, jde přece o člověka. Plochá jak baterka do mobilu? O nic nejde, hlavně si s ní musím mít co říct. Takže pokud o vzhled skutečně nejde proč všichni poďobaní kluci s mastnýma ofinama a špatně zarovnanýma zátylkama jsou IT specialisty a holky s rovnátkama, ortopedickýma botama a dioptriema tráví páteční večery pod dekou se Stephenií Meyeorovu a jen touží po tom, až je kousne jakýkoliv kluk (o neodolatelně krásném upírovi a alabastrovou pletí a v saku od Toma Forda nemluvě). Ekonomové dnešní svět ironizují souslovím, že o peníze jde vždy až na prvním místě. Na vztahy a vzhled můžeme použít podobnou alegorii – o vzhled jde jen na prvním místě.

Text_title

Zdroj: Menstyle.cz

V barech narazíte na různé typy lidí. Jsou tu manekýni, kteří ví, že stačí kývnout a ta holka za nimi půjde světa kraj. Ženským ekvivalentem jim jsou frndy. Vždy krásné holky, ale i ženy stabilně slavící devětatřicáté narozeniny, málokdy chytré a použitelné na delší hovory. Tyhle skupiny ví, že na to mají a umějí toho využít (často i zneužít). Když za takovou holkou přijdete ani se nesnaží předstírat zájem. Blafne jen: Zrovna na tebe tady tak čekám.

Pak je tu ale i druh lidí, kteří na přívětivost a zájem zvyklý není. Přijdete za krásnou holkou, která v rohu popíjí ananasový džus, ale když ji pozdravíte sebe obrní a vás odzbrojí větou: Vím přesně o co ti jde a typy jako ty nesnáším. Shoř v pekle, blbče! A pak se seznamujte.

Bar vám nabídne celou škálu vzhledově různých lidí, hledajících různé podoby vztahů. Pro toto období jsou nejtypičtější firemní vánoční večírky. Jejich cílem je utužit kolektiv a případně vyčistit prací zkalenou náladu mezi spolupracovníky. Ono přece jen „ty vole, ty mě sereš“ se v jednu hodinu ráno po mnoha panácích říká snáz než v pondělí ráno na poradě. Ovšem taková party může působit i značně kontraproduktivně.

V pátek jsem od Davida vyslechnul historku z první ruky. Ve čtvrtek jejich firma měla podnikovou párty. Celý večer seděl naproti sekretářce Elišce. Obrýlená dívka, která vždy když se zasmála tak současně nabrala zpětný tah vzduchu a výsledek zněl jako by chrochtla. Jenže po hodině v baru mu najednou připadala hezčí. I on když jí explikoval svůj názor na budoucnost společné evropské měny si připadl mužnější a jeho slova se každým douškem stávala závažnější. Nejdřív řešili jak budou účtovat prosinec, pak na jakou vysokou školu chodili, koho měli na podnikové finance a po dvou panácích na stojáka u baru mu dala pusu. Nakonec odcházeli spolu. Jenže při čekání na taxi se Elišce udělalo špatně. A i když se ho pokoušela přesvědčit, že ústní voda to spraví, David věděl, že možná ani krabička viagry by s ním nepohnula. Takže ji posadil do taxíku a sám si z potřísněné autobusové zastávky zavolal další auto.

Druhý den (7.prosince) se do práce přišoural s kvalitní novoroční kocovinou. Hleděl do monitoru a proklikával maily, upíjel kávu a mocně zíval. Teprve v deset hodin přišel ten účtař Kamil a technik Pavel se zlomenou rukou. Eliška a dalších šestnáct lidí nikde.

Nějakej debil nablil na zastávku a v těch -13°C to zmrzlo a já na tom uklouznul,“ vysvětlil Pavel sádru na ruce, když se David zajímal co dělal.

Vánoce jsou skutečně o sbližování lidí, snahy zapadnout, překonat hranic nenávisti i umění odpustit. David se rozhodně se svými spolupracovníky sblížil a jeho hodnotné řeči o Jose Manuel Barossovi („Kdybych ho potkal tak mu řeknu: Barosso, ty a celá EU mi můžete...“) ho začlenily do kolektivu. A i když překonal hranici vypitých panáků nakonec si opustil to aby jel s Eliškou domů a musel toho další den litovat.

I když nevěříme na konec světa projistotu si dáme velké finále už 16.prosince 2012!

Promo
Hodnocení článku:Komentáře

Hodinky CASIO PRW 5000-1 Hodinky CASIO PRW 5000-1 Ačkoliv je hodinková řada CASIO PRO TREK určena hlavně pro speciální outdoorové aktivity a sporty typu plachtění, běh, treking, horolezectví... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!