Trh mrch 83: Nečekej do tmy

Publikováno: 20.01.2013 18:50 | Alex Lenoir

Snažím se být dobrým člověk. Ne ve stylu vojáka Švejka nebo podle hesla ty po mě kamenem, já po tobě chlebem. Spíš takový, že když se s někým za dvacet let potkám, nenatáhne mi jednu přes huby se slovy „To ty hajzle!“. Jenže mám pocit, že lidí, kteří se za sebe mohou v klidu ohlédnout je pomálu. Dokonce bych řekl, že těch, co se ke svým poklesků ochotně hlásí přibývá. Jejich nejsilnější zbraní je drzost. Nejenže se vyhnou trestu, ale nakonec černou ovci určenou na porážku udělají z vás.

Title

Zdroj: Desirnoir

Jen růžová, ty vole

V pátek večer jsem zapomněl na všechny starosti, vypnul telefon a soustředil se na jedinou věc, která si mou pozornost zasloužila – oslava máminých narozeniny. I když je o číslovce zakázáno mluvit, lidé co zvládají základní kupecké počty si dopočítají kolik svíček sfoukne. Mně je 23 let a když jsem se narodil tak mámě bylo sedmnáct. Zatímco oslavenkyně byla v centru zájmu a nechávala se opíjet lichotící větou Vypadáš ohromně, já se držel bokem. Kdo ale nikterak ohled na stále ještě střízlivou společnost nebral byl Oliver.

A ona říkala, že už bude, ale já jí říkal, 'ty vole, já ještě nejsem',“ popisoval mi Oliver vzrušeně události minulé noci.

Ty říkáš holce před orgasmem ty vole?“ divil jsem se.

Některý frndy ty milujou!“ bránil se.

Fakt? Já zatím mám spíš zkušenost, že chtěj slyšet Jaké máš pocity z toho co jsme tady teď dělali.“

V tom se do našeho hovoru vetřela Natálie. Oslava netrvala ani půl hodiny a už pletla jazykem stejně jako nohama.

Alexi, tvá mamá má famózní vkus co se vína týče. To růžové je BOŽÍ...“ řekla a zařehtala se do sklenice s vínem divné barvy.

Co vím, tak nemáme růžové víno,“ divil jsem se co mi uniklo.

To ne. Ale nevěděla jsem jestli si dát bílé nebo červené tak jsem si dala řezané. Zavolej mi,“ zatvářila se dychtivě a znovu spustila kobylí smích.

A s touhle mě máma chce dát dohromady,“ povzdechnul jsem si a pořád musel myslet na ten patok co vzniknul slitím merlotu a pinot grigio.

Zavoláš jí?“ zeptal se škodolibě Oliver.

Jo, to tak, ty vole.“

Hluboké debaty

Během dalších patnácti minut mě přišlo pozdravit dalších šest holek. Věděl jsem odkud vítr vane, ale jednou to musí přestat. Později se k nám připojil i Ben a Max. Zrovna když jsme byli v tom nejlepším, u debaty jestli v druhém kole prezidentských voleb volit kravatu nebo motýlka, vyrušila nás jakási holka s rozparkem stejně hlubokým na zádech jako na hrudi. Dokonce ani nevím jestli ty šaty vůbec měly vršek. Nebyla to jen sukně a kšandy? Dívali jsme se na ni jako mniši na zjevení Krista. První obživl Oliver, který pravděpodobně chtěl něco říct, ale nakonec z něj vyšel jen teplý vzduch. Velice úsporně se pozdravili, zeptali se jak se jim daří a poté ta štika svůdně odplula.

Takže...? Co to bylo za čičolínu?“ zajímal jsem se, když jsem si vydechl, že to nebyla další potencionální nevěsta, kterou mi máma poslala. Vydechl? Sakra – zrovna tuhle bych bral..

Známá,“ odsekl rychle Oliver.

Jak se znáte?“

Do debaty vstoupil Max. „Hoši, každý gentleman mám právo na tajemství, ale zvlášť po tom co se nám stalo loni – nechci tady další mrdlou Adrianu,“ řekl se snahou, aby jeho slova měla váhu. „Takže pokud nám něco chceš říct, řekni to teď,“ vyzval Olivera.

Ne, nic. Omluvte mě,“ zakroutil hlavou Oliver a odešel.

Věříš mu?“ zeptal jsem se Maxe.

Ne. Ale tady se stejně nic neutají. Po dvou panácích nám to stejně vyklopí,“ ujistil mě Max.

Svůj mobil jsem nechal doma. Místo toho jsem měl hlídat otcův.

A tohle bych taky přidal na seznam! Nikomu nedávat naše mobily! Ty krámy už nám způsobily tolik problémů... Musíme spolu mluvit naživo. Jinak to bude vždycky zkreslený,“ připomněl Max, když mi zazvonil mobil.

To je tátův mobil, ne můj,“ řekl jsem a v ruce držel vibrující mobil. Táta se dobře bavil, takže jsem telefon zvedl já.

Pane Lenoir, něco se stalo. Policie už je tady. Ale není koho zadržet,“ zahlásil mi strážný ochranky.

Hned tam budu,“ hlesl jsem do telefonu.

_orgia __noir

V příběhu o italské travičce Lucrezii Borgii je část, kdy její ztracený syn odhalí, že je její potomek a na důkaz opovržení zostudí rodový znak. Z erbu vážené rodu Borgia tak najednou zůstane jen to co nikdo neměl odvahu přiznat – orgia.

Stáli jsem všichni před budovou Lenoir Company a s otevřenou pusou zírali před sebe. Chtěl jsem se otočit doleva na Olivera a doprava na Maxe a Bena, ale věděl jsem, že by se mě zeptali, jestli nevím co to znamená. Nevím. Velký světelný nápis Lenoir pozbýval dvě počáteční písmena. Ten kdo to udělal zde zanechal zcela jasný vzkaz. Svítící neon noir (francouzsky tma) a sprejem připsaný vzkaz „Čekej“. Byla to výhružka, varování nebo jen hloupý vtip?

Z bezpečnostní kamery víme, že přijeli v tmavě modrém Volkswagenu Multivan. Jeden z pachatelů obstaral ten neon a druhý posprejoval zeď,“ informoval mě policista. „Budete chtít podat trestní oznámení?“

Na koho? Na blbce v autě bez značky? Bych musel zažalovat celou vládu,“ utrousil jsem zahořkle.

Pane Lenoir je potřeba abyste s námi jel na stanici,“ pobídl mě policista.

Já nic neudělal. Nikam nepojedu. Nemám vám co říct.“

Vrátili jsme se na oslavu. Neměl jsem tu odvahu rodičům říct co se stalo. Proč kazit oslavu. Možná je to poslední zdánlivě spokojený večer.

Prego Italiano

Druhý den jsem se sešel s Oliverem na kocovinovou snídani. Místo mi ale už někdo zahříval. Čičolína ze včerejšího večera.

Vypadá to tady na pěkné snídaňové orgie, pánové,“ usmála se a zvedla se od stolu. „Ozve se ti. Čekej...“

Bylo to jako když vám ukážou kupu střepů a řeknou, že to kdysi byla láhev od vína. Nechápete to. Ale pak v těch jednotlivých ostrých kouscích začnete poznávat tvary a vše dostává smysl. Oliver mi dal odpověď na vše kvůli čemu jsem celou noc prakticky nespal. Ani láhev vína to myšlenkovou rotačku v mé hlavě neumlčela.

Oliver se přiznal, že pravý důvod proč utnul studium na univerzitě v Británii nebyl špatný prospěch, ale finance.

Zrušil jsem svoje spoření a ty peníze svěřil do rukou Renata Piana. Slíbil, že je zhodnotí. Jenže ten fond padnul, on ty prachy sbalil a utekl s nima na Kajmany. A teď když tatíček Klaus vyhlásil amnestii, tak je zase čistej, svobodnej a podává žalobu na mě. Respektive na nás. Je nás víc, který... okradl,“

On žaluje vás?“ ptal jsem se šokovaně.

Za urážku na cti.“

Děláš si srandu? Klidně půjdu svědčit k soudu, že jsi oběť!“

Alexi, tam půjdeš tak jako tak. Zeptej se mámy co jí říká jméno Renato Piana,“ doporučil mi Oliver.

Bylo to jako nálet na Drážďany. Jedna bomba za druhou. Netušil jsem, že k prolomení bojové linie dojde až ve včelím úlu. A že tím kdo odpálil soudek se střelným prachem bude včelí královna.

Je to pravda, že jsi použila tátovu nesplacenou životní pojistku jako kolaterál pro investici, která byla maximálně riziková a nakonec skutečně nevyšla?“ nastoupil jsem na mámu.

Alexi...“

Jak jsi mohla takhle riskovat? Kdyby se teď tátovi něco stalo tak nedostanem ani korunu. Chápeš tu situaci v jaké jsme?! O ten Talián, kterýmu jsi dala ty peníze, tak se teď vrací a chce hnát k soudu všechny, kteří na něj podali žalobu! Takže si sháněj právníka.“

Nejlepší obrana je útok. Jenže to platí pouze v případech, že víte na koho útočit. Pokud se otáčíte na místě a jen sledujete jak vás neznámý devastuje těžko se bránit. Musíte vyčkávat a být neustále připraveni kdy se protivník objeví na horizontu, abyste nepromarnili jedinou šanci jak mu útok vrátit. Než se nadějete, zmizí v některém z rájů, kde se nejen za zločin neplatí trestem, ale současně vás osvobodí od všech úroků, dluhů i daní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!