Trh mrch 84: Co když se někdo dívá

Publikováno: 03.02.2013 17:35 | Alex Lenoir

Máme je všichni. Tajné zvyky, intimní ujetosti, nepochopitelné podivnosti, které děláme, když se nikdo nedívá. Které můžeme dělat jen když si myslíme, že nás nikdo nevidí. Protože nikdo kromě nás nechápe proč to děláme a co na tom máme. Vsadím se, že právě teď přemýšlíte jaké podivné zvyky máte vy. Určitě na něco přijdete. Je to věc za kterou se nemusíme stydět, protože nám přináší radost, nikdo další o tom neví a především každý něco má.

Dan je DJ, který přes den spí a v noci řádí. Do práce jezdí v Nissanu GT-R, místo štípnutí lístku se pozdraví s majitelem klubu a vrchním barmanem, nasadí sluchátka a do Pioneer CD Player píchne SD kartu s hudbou. Vždycky se mu ale takhle nedařilo. Pamatuji časy kdy jezdil v otlučeném Renaultu Scénic, v kufru vozil celou aparaturu jako na koncert Davida Guetty, půjčoval jsem mu peníze na nájem a obědy s ním si dával do pracovních výloh. O tři roky později stojím s ním za mixážním pultem a pijeme panáky zdarma. Tomu se říká výnosná investice. Investoval i Dan. Z paneláku na Černém mostě přesunul do loftu s otevřenou kuchyní, otevřeným obývákem, na místo, kde se rodí otevřené vztahy. I když Dan žije s přítelkyní mají oba dostatek svého vlastního prostoru a času na to, aby si vzájemně byli vzácnější. Ona se vrací kolem čtvrté páté odpoledne, on odchází hrát kolem osmé večer. Stihnou se tak pozdravit, sníst večeři, někdy i rychlý sex.

Když se Dan vrátil se do bytu Klára ještě spala. Skopal ze sebe džíny a padl do postele. Za dvě hodiny ho probudilo světlo z koupelny. Klára stála před zrcadlem a cvičila obličejovou jógu. Prsty si protahovala vnější oční koutky a v sérii po deseti na sebe mrkala do zrcadla. Působilo to jako bizarní scéna z necenzurované verze Saw.

Co to děláš?“ zeptal se Dan s přihmouřenýma očima.

Sakra, to jsem se tě lekla,“ vyděsila se Klára a prsty jí spadly z očí. „Myslela jsem že spíš! Říká se tomu obličejová jóga. Zpevní ti obličej.“

Ajo... No, když myslíš,“ blafnul Dan a šel se zase zabořit do postele.

Ještě než Klára odešla do práce, vynadala mu, že je cítit alkoholem, dámským parfémem a marihuanou. Dan ale po celou dobu slintal na polštář. V 10 se vzbudil s obličejem jak nešťastný baset, natáhl si tenisky a vyběhl na zdravotní trasu kolem bloku. Po návratu si pod proudem horké a následně studené vody poskládal hlavu tak, aby mu zase začala myslet. Osušil se a na Adama vyšel z koupelny do obýváku. Zamžoural do poledního slunce a mocně se protáhl.

Dane...“ řekla ostudně přítelkyně.

Co tu děláš?“ vyděsil se Dan.

Zaměřujeme závěsy,“ vysvětlila a z ruky jí vypadl metr při pohledu na jejího nahého přítele.

Ten teda je,“ řekl závistivě designér interiérů, který s vzorníkem látek stál vedle ní.

O dvě hodiny později nad filet mignon v La Casa Argentina.

Cizí chlap mě viděl nahýho v mém vlastním obýváku,“ řekl Dan po prvním soustu.

Už tě nebudu nechávat samotnýho když piješ,“ zakroutil jsem hlavou.

Vylezu z koupelny a kluk s vzorníkem látek ze mě nemůže spustit oči,“ objasnil „Načež mě Klára seřvala, jak to, že doma chodím nahej. Ano, chodím. Když tam nikdo není. Neříkejte mi, že nemáte něco co děláte když jste jen sami.“

Vždycky když mám nový hudební album, tak se s ním zavřu v autě a poslouchám ho tam,“ odtajnil Jirka. „Kůže voní, hudba duní autem... Je to paráda.“

Přesně tak. To holky nepochopí. I když se po autech válet umí, tuto filozofii, propojení muže s autem nechápou,“ odkýval Dan. „Co ty spisovateli,“ zeptal se mě.

Já si rád nakrájím řapíkatej celer a namáčím si ho do thajské omáčky a u toho si čtu zprávy z akciových trhů,“ přiznal jsem.

Burza a pikantní omáčka, to jde k sobě,“ zasmál se Dan.

Mně se nezeptáš?“ ohradil se Martin když se Dan vrátil ke steaku.

Vzhledem k tomu, jak jsi minulej pátek prohmatával tu holku na baru... Ne, myslím, že ty nemáš hranici studu,“ uzemnil ho Dan. „Ok, tak povídej.“

Martin se na nás podíval stylem řeknu vám to, ale žádný kecy.

Občas se dívám na fotky z doby kdy jsem ještě fotil,“ řekl bývalý model.

Ano, bylo to v určitém směru narcistní, ale dokud Martin nepřinese pakl svých fotek a nezačne nám je cpát pod nos a nutit nás abychom se na ně dívali ať si dělá co chce. Proto jsou tyhle zvyky tak intimní. Jsou jen naše a druhé bychom s nimi patrně obtěžovali. Tak kdo chce ať každý chodí doma nahý, zavírá se do auta s hudebními novinkami, jí celer nad zprávami z burzy nebo vzpomíná na dobu co se nevrátí.

V neděli 27.ledna přenechal Trh mrch tento prostor článku o Janu Palachovi.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!