Trh Mrch: Sečteno, podtrženo.

Publikováno: 01.10.2017 10:00 | Adrian Myers

Měsíc září se na univerzitní půdě nesl v duchu večírků. Seznamovací party, uvítací party, vítaní semestrů nebo vítaní prváků. Škála je široká a výběr byl jen na vás. Upřímně řečeno, všechny stojí za nic. Nekonečná přehlídka různých individuí od kluků v teplákových soupravách přes samozvané alfa samce po ruské zlatokopky nebo holky z Horní Lhoty. Naštěstí tyto večery jsou mnohdy příležitosti potkat své přátele, které jste neviděli celé léto. 

friends-1390679_1920

Zdroj: xusenru / Pixabay.com

Lukáš byl člověk, kterému mohli závidět všichni kluci v jeho okolí. Od střední školy pracoval v tátově firmě, kde ovšem nic nedostal zadarmo. Otrkal se a po 4 letech to vypracoval na vedoucího oddělení. Do školy jezdil ve svém zbrusu novém Mercedesu a na večeře chodil do těch nejdražších restaurací ve Městě. Kolem sebe měl vždy jen ty nejkrásnější ženy. Jeho nejbližší okolí však vědělo, že pod maskou úspěšného člověka se skrývá nešťastný chlapec. To, co mu v životě však chybělo, bylo doopravdy se zamilovat. 

Před půl rokem se seznámil s Janou. Byla to podle jeho slov ta pravá. Poznali se na přednáškách managementu. Po hodině ji Lukáš pozval na kafe, které se protáhlo, až na večeři. Ještě ten večer skončila v jeho objetí a on poprvé v životě ucítil, že je doopravdy šťastný. Jana byla už od začátku jejich vztahu dobrodružný typ. V létě spolu podnikli potápění v Egyptě, výšlap na Triglav a road trip do Norska. Lukáš vždy její nápady podporoval a užíval si je s ní. 

Jednoho letního večera se ho Jana zeptala, jak moc se dokáže uvolnit a co v životě udělal nejšílenějšího. Lukáš tuto otázku zprvu nepochopil. Vždy měl za to, že je pohodový chlap, který nic neřeší a dokáže se na veřejnosti pěkně odvázat. Ještě, než stihnul odpovědět ho Jana přerušila. Zeptala se ho, zda už měl někdy v posteli dvě ženy a pošeptala mu detailní popis její touhy po sexu ve třech. S další dívkou. Dívkou, kterou nebudou ani jeden znát.

Lukáš byl trošku v šoku, ale když si to nechal projít hlavou, tak zjistil, že vlastně nemá o co přijít. Druhý den oznámil Janě, že by nevadilo to vyzkoušet. Jana se tedy rozhodla, že nejlepší bude, když to provedou na Lukášovy narozeniny. Dva dny před oslavou se seznámila s Lucií. Holky si padly do noty a po čtyřech skleničkách vína Lucie svolila, že ona bude ta neznámá. O dva dny později se sešli všichni tři na chatě Lukášova otce. Ten večer zažili nezapomenutelnou noc plnou vášně. Ráno poté se Lukáš a Jana rozloučili s Lucií a zůstali na chatě ještě dva dny. 

Měsíc od této noci jsem se sešel s Lukášem na univerzitní party. Ten večer mi popsal, co se mu stalo přes prázdniny. Popisoval, jak má dokonalou přítelkyni, která mu splní všechna přání, i ta nevyřčená. Měl jsem radost, že ho vidím doopravdy šťastného. Štěstí ho však opustilo, když jsme ten večer narazili na Janu. V objetí s Lucií. 

Lukáš znervózněl a zeptal se jí, co to tady spolu dělají. V tu chvíli Lukáš ještě nevěděl, co přijde. Po několika sekundách, kdy na sebe zírali. Jana sebrala odvahu a řekla mu jen:

„Promiň“.

Vzala Lucii za ruku a odešly. 

Člověk si občas říká: Jaké by to bylo kdyby? Vážně mám všechno, co v životě můžu mít? Nebylo by lepší kdyby? A tak zkouší svůj osud a štěstí. Dělá rozhodnutí, podle kterých se potom utváří jeho budoucnost. Ne však všechna rozhodnutí vedou ke šťastnému konci. Ty, která se na začátku zdají jako ta správná a bez rizika vás můžou postupem času dohnat a vybrat si svou daň. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!