Trh mrch: Sex, víno a hry

Publikováno: 27.04.2014 22:38 | Jan Prchal

Agáta se ten večer měla sejít se svým... no prostě s tím svým. Bylo jí zvláštní už to, že v restauraci byla dřív než on. Po deseti minutách mu zkusila zavolat. Telefon vyzváněl. Pak tón utichnul. Zkusila to znova. Znovu bez odpovědi. Po dalších pěti minutách ji přišla SMS: Manzelka je tehotna. Uz mi nevolej. Seděla v hlučné přeplněné restauraci a přitom si připadala úplně osamělá. Hůř. Odstavená na druhou kolej. Jako by nesplňovala to, co se od ní očekávalo. A co to vlastně bylo?

V antickém Římě razili heslo "chléb a hry". Nic víc prý prostý lid nepotřeboval. Popravdě, myslím, že to platí i dnes. Jen s drobnou odměnou. Víno je naším chlebem a sex základem každého vztahu. Děláte oči na blondýnu na druhém konci baru, objednáte ji ještě další skleničku nějakýho předraženýho koktejlu a skončíte v posteli. A ráno? Dáte si další skleničku abyste ten vztah udrželi.

TM_134

Zdroj: Facebook

Co dělají singles v pátek večer? Koupí si v asijském bistru smažené nudle, láhev merlotu a koukají na Společnost mrtvých básníků. S poslední nudlí a s poslední kapkou vína usnou s nadějí, že druhý ten potkají svůj dokonalý protějšek. Možná ve fitku, muzeu, frontě v trafice nebo v podzemce. Někoho kdo jim zamotá hlavu, nasadí růžové brýle, přitom otevře oči a dovolí nahlédnou za obzor. Měl jsem nudle, víno, film a těšil jsem se na příjemný pocit naděje říznutý mírnou opilostí. O co jsem ale zrovna nestál byla nečekaná návštěva.

Myslela jsem si, že mě miluje,“ vzlykala Agáta ve dveřích. Vy ji vlastně ještě neznáte. Agáta je... „tvoje sestra se tady psychicky hroutí a ty žereš nudle a piješ víno,“ vyčetla mi po ataku do bytu.

Hroutíš se dvakrát týdně. Nevidím důvod, proč já bych kvůli tobě měl mít hlad,“ namítl jsem. Pokud byste znali mou sestru, věděli byste, že jedna láhev nikdy nestačí. Někdy u třetí skleničky vína sama sebe ujistila, že jí skutečně za to nestál. A na důkaz se rozhodla vyjmenovat všechny jeho špatné vlastnosti. A jako alkoholik, B jako bezpáteřní, C že byl cynik, D že ji deprivoval. Jak noc postupovala a přibývaly i skleničky vína a současně se ztrácel smysl abecedy. M že ho měl malýho... Ř jako že neuměl řadit... U jako že bral urinal. Když se dostala k písmenu Z řekla: „Je mi z něho zle.“ Pak se prudce zvedla a utíkala na záchod. Nedivte se. Váží čtyřicet kilo a kromě krabičky cigaret a dvou lahví vína od rána nic jiného neměla.

Ve středu jsme měli ediční poradu. Protože mě doma kromě filmu a zbytku nudlí od včera nic nečekalo rozhodl jsem se, že zůstanu v práci dýl a ještě dodělám pár věcí. Práce je skutečně nejlepší terapie. Dovolí vám zapomenout na hodně věcí. Je to nejen náplast ale i lék. A tak jsem se léčil až do desíti. Pár minut po celé jsem sbalil laptop do brašny a šel k výtahu. Nebyl jsem sám. V kanceláři na konci chodby seděl můj šéf Martin, jedl smažené nudle, pil pivo z lahve a na plazmě mu běžel Top Gear.

Tehdy mi došlo kolik skvělých svobodných, úžasných, báječných mužů a žen takhle tráví večery. A ne jen jeden v týdnu. Ale každý večer. V práci, doma, na baru. Přes den jsou silnými vůdci, schopnými manažery, organizátory. A se západem slunce se mění na osoby, které se bojí být sami. Věří svým rozhodnutím, svým činům, ale už ne sami sobě. Umí naplánovat funkční projekt, vyhotovit kreativní kampaň, ale už si neumí uspořádat život.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!