Tři krásné herečky zkrotí koně

Publikováno: 24.06.2013 17:13 | PR

Už příští týden startuje na brněnském výstavišti Národní výstava hospodářských zvířat. Milou úlohu otevřít tuto přehlídku, která zaplní celé výstaviště nejrůznějšími druhy zvířat a noční koňskou show, převzaly tři krásné dámy, herečky Hana Vagnerová, Jana Stryková a Zuzana Stavná. Ne náhodou jsou to právě tyhle tři známé tváře. Kromě toho, že je spojuje práce na novém filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění, mají také všechny tři ke zvířatům blízko.

Holky společně

Jaký máte vztah ke zvířatům, které je vaše nejoblíbenější?

HV: Mám je hrozně ráda, ale některých se šíleně bojím. Například hadi a pavouci nepatří mezi moje nejoblíbenější.

ZS: Nejoblíbenější zvíře úplně nemám. Ale třeba pes. A taky mě baví surikata!

JS: Můj vztah ke zvířatům je přímo zásadní. Dokonce by se dalo říct, že k nim mám někdy blíž než k lidem. Jsou to Ti nejlepší společníci a kamarádi do nepohody.


Máte nějaké zvíře doma, měla jste nějaké v dětství?

HV: Máme doma psa Xenu, která je ze slovenského útulku. Je jí 12 let a pořád se chová jako štěně a je naprosto fantastická. Když jsem byla malá, měla jsem morče Bobíka

ZS: Nechovám žádné zvíře, myslím si, že zvířata do bytu nepatří. Možná kdybych bydlela v domě, pořídila bych si pejska. A ani v dětství jsem žadné zvíře neměla. Pocházím ze čtyř dětí a vyrůstala jsem v paneláku. Tam by se už další živý tvor nevešel.

JS: Teď mám za nejlepšího přítele krátkosrstou kolii, psa Jonáše. V dětství jsem vyrůstala po boku kníračky Bessy a kanárka Pepíčka. Později k nám domů přišly i kočky Fanny a Amélie.


Na výstavě se objeví velké množství hospodářských zvířat, jaký máte vztah k nim?

HV: Já jsem vyloženě městské dítě a kavárenský tip. Takže třeba krávu jsem většinou viděla jen z okna auta, když jsem někudy projížděla. Takže se děsně těším.

ZS: Babička z dědou bydlí na vesnici, dlouhé léta měli hospodářství a já tam trávila celé léto. Měli sme krávu, koně, slepice a prasata. Takže vztah mam velice přirozený.

JS: Žel jsem s nimi nikdy nepřišla do užšího kontaktu.

IMG_1604

Vás tři spojuje představení Zakázané uvolnění, se kterým kromě domovského A studia Rubín cestujete po celé republice. Je publikum v jiných městech stejné jako v Praze?

HV: Často bývá vstřícnějsí. I když nedá se to tak obecně říct. Publikum je prostě pokaždé trochu jiné a tím pádem je pokaždé trošku jiné i to představení. A to je právě na divadle hezké.

ZS: Úplně stejné není. Ony jsou ty texty Petra Kolečka docela specifické a jedinečné a myslím si že pražští diváci už vedí, co od něj můžou čekat. V tom je to pro ně jednodušší. Takže zájezdovým divákům to někdy déle trvá, než na tento styl přistoupí a napojí se. Ale není to pravidlo. Jinak jsou stejně báječní.

JS: Skladba publika je pro mě vždy překvapující alchymií. Nerada generalizuju a vlastně bych to v tomto případě ani nedokázala. Nevidím mezi Prahou a jinými městy zásadní rozdíl.


Na základě tohoto představení vznikne film, který budete natáčet o prázdninách s režisérem Janem Hřebejkem, jak se těšíte na spolupráci se známým režisérem?

HV: Hrozně moc.

ZS: Teším se velmi. Točit s někým, kdo má takové jméno, je pro mě ''něco"! Je to snad sen každého herce. I když to třeba spousta herců neřekne nahlas, v duchu tajně doufá. :)

JS: Moc. Těším se na natáčení nejen s Honzou, ale na celý realizační tým. Je radost pracovat s lidmi, které mám ráda.

 

Všechny tři se objevíte v Brně také na Letních shakespearovských slavnostech, těšíte se do moravské metropole?

HV: Těším se moc, protože Shakespearovské slavnosti mají skvělou atmosféru a hlavně zůstaneme v Brně celé tři dny, takže si to město budeme moct i užít

ZS: Jistě, Brno je skvělé!!!

JS: V Brně jsem vyrůstala, bydlí tam i část mého nejbližšího příbuzenstva, včetně mého bratra s rodinou, takže je doposud mým druhým domovem.

IMG_2509Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!