Trio budgetových smartphonů s logem Archos

Publikováno: 19.04.2013 13:09 | Petr Hájek

Společnost Archos sice většina lidí zná jako firmu, jenž není v digitální branži určitě žádným nováčkem, na druhou stranu, prozatím se většinou omezovala na tablety a multimediální přehrávače stavící na mobilním operačním systému Android. A jak se jí přechod k chytrým mobilům povedl?

archos-android-phones

Zdroj: Archos

Evropský trh digitálních zařízení byl v těchto hodinách poctěn uvedením trojice nových smartphonů od firmy Archos: jde o modely Archos 35 Carbon, 50 Platinum a 53 Platinum oceněné sumami 100 USD, 220 USD a 250 USD.

Určitě se nejedná o nic, s čím by si majitelé nejvyšší třídy měli dělat hlavu, na druhou stranu, levnější model se dá vyměnit i několikrát ročně a základní věci (včetně multimédií a videí) stejně zvládne i jediné jádro (dnes šířeným fámám, že si bez 4 jader ani nezavoláte, určitě nevěřte...).

archos-phones

Zdroj: Archos

Všechny tři kousky nabízí 7,2 Mb/s HSPA 3G modul, 4 GB místa pro data, microSD slot + dvojici slotů na SIM karty. A spojuje je i datm uvedení na trh: v Evropě to bude koncem května.

Archos 35 Carbon má k ruce single-core 1 GHz procesor Snapdragon S1, též 512 MB RAM, 3,8" HVGA displej, VGA digitál a ICS.

Pro změnu Archos 50 Platinum se pyšní již 5" qHD displejem, 1,2 GHz CPU z řady Snapdragon S4 quad-core, 1 GB RAM, 8 Mpix zadním aparátem a 2 Mpix předním. Stroj jako takový pak běží na OS verze Jelly Bean.

Posledním dnes popsaným bude Archos 53 Platinum, jenž má tytéž parametry jako model předchozí, pouze ale s větším 5,3" displejem.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!