Trpíte v práci bolestmi zad? Nejspíš potřebujete novou kancelářskou židli

Publikováno: 29.07.2016 09:11 | PR

Bolí Vás v práci záda a nevíte už, jak si sednout, abyste jim ulevili? V tom případě nejspíš potřebujete novou kancelářskou židli.

shutterstock_181677782

Zdroj: Shutterstock.com

Slovo NOVÁ zdůrazňujeme, protože moderní židle v běžné cenové relaci se dnes pyšní funkcemi, které mívaly jen židle mnohonásobně dražší. Ergonomie zaznamenala opravdu překotný vývoj.

Současné běžné kancelářské židle mají nejen výškově nastavitelný sedák, ale také anatomické tvarování, nastavitelné područky či opěrky hlavy. Vynikají pevnou konstrukcí a stabilitou. Nastavit lze i jejich další díly, například v bederní oblasti. Zvolit si můžete také sílu protiváhy houpacího mechanismu. Synchronní židli, která se bude neustále přizpůsobovat Vašim pohybům, koupíte už za méně než 3 tisíce korun.

Nevíte, kterou židli vybrat? Vyzkoušejte si ji zdarma!

Zaujala Vás kancelářská židle v e-shopu, ale potřebujete ji vyzkoušet? Vyberte si až 3 typy židlí a v objednávce uveďte kód zidlenazkousku. Společnost Manutan Vám židle vyfakturuje (se splatností 14 dní) a dodá. Přibalí i krabice na případnou zpětnou dopravu včetně samolepky s označením uložení židle. Oznámíte-li do 14 dnů od objednávky, že chcete některé židle vrátit, dohodne s Vámi Manutan odvoz na své náklady a na fakturu Vám vystaví dobropis.

Co ještě způsobuje bolesti zad a hlavy z dlouhodobého sezení?

Řešíte-li své zdravotní problémy vyplývající ze sedavého zaměstnání, jistě chcete odhalit všechny jejich příčiny. Pokud jste si již pořídili dobrou židli, zaměřte se na nastavení vhodné výšky pracovní plochy a opření předloktí. Platí například, že horní hrana monitoru počítače má být v úrovni očí. Dosáhnete toho regulací sedáku své nové židle, která má zajisté i opěrky rukou. K dispozici je také řada ergonomických pomůcek, například gelová podložka pod myš.

Proti chronickým bolestem zad a hlavy je však nutné bojovat i pravidelnými „protahovacími“ přestávkami a následným cvičením po pracovní době. Osvědčené jsou procházky, dřepy, cviky na gymnastickém míči a jako první pomoc hluboký předklon přímo na kancelářské židli. Pokud to dovolují okolnosti, naplánujte si v práci malou rozcvičku třeba těsně před každou celou hodinou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!