Tuňák prodán v aukci za rekordní cenu

Publikováno: 05.01.2013 11:22 | Jiří Hofbauer

Tuňák modroploutvý byl prodán za rekordní částku $ 1,760,000 na aukci v Tokiu. Téměř trojnásobně tak překonal loňský rekord.

Theme_web

Zdroj: japantoday.com

Na letošní první aukci na největším tokijském rybím trhu Tsukiji byl vydražen tuňák váží úctihodných 222 kilogramů. Ryoji Yagi, správce aukce, potvrdil, že ryba vylovená v mořích severovýchodního Japonska byla prodána za částku 155,4 milionů japonských jenů (přepočet 34,3 milionů CZK).

Tuňák patří k celosvětově nejoblíbenějším rybám. V Japonsku se tato ryba s typicky červeným masem nejčastěji používá na sushi a tučnější břišní část na sashimi. Počet těchto ryb však kvůli masivnímu rybolovu v posledních 15 tech rapidně klesá. Snad i proto cena takto závratně stoupá. Cena tuňáka každoročně láme rekordy. Ještě v roce 2011 tou nejvyšší nabídnutou částkou byla suma $ 400,000, loni to bylo už $ 750,000 a letos více jak dvojnásobek této ceny.

„Připouštím, že cena byla poněkud vyšší, ale chtěli jsme dát Japonsku finanční impuls do budoucnosti,“ řekl Kyodo News Agency těsně po aukci šťastný vítěz Kiyoshi Kimura, prezident Kiyomura Co., která řídí řetězec restaurací Sushi-Zanmai.

1

Zdroj: japantoday.com

2

Zdroj: japantoday.com

4

Zdroj: japantoday.com

5

Zdroj: japantoday.com

6

Zdroj: japantoday.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!