Tvoř, nebo zemři! Co si vybral hitmaker PooBear?

Publikováno: 28.04.2017 15:00 | Lenka Mařanová

Ptáte se s Justinem Bieberem What do you mean a Where are Ü now, když brázdíte silnice? Bez Jasona PooBear Boyda byste si do rytmu dupali nejspíš jinou písničku. To on je zodpovědný za megahity, které udávají směr světové hudební scéně. V exkluzivním dokumentu PooBear: Afraid of Forever se potkáte s mužem, jehož kariéra však visí na vlásku.

Jason_PooBear_Boyd_RedBullContentPool1

Zdroj: Nedori

Jason PooBear Boyd do hudebního průmyslu poprvé promluvil ve svých 14 letech, kdy se podílel na singlu R&B formace 112 Anywhere. Z kluka, jehož rodina se ocitla ze dne na den kvůli tornádu na ulici, se stal postupně hudební magnát, geniální textař, úspěšný producent a několikanásobný držitel cen Grammy. Jeho progresivní a inovativní přístup k hudbě, schopnost mísení hudebních žánrů v kombinaci s chytrými slovními obraty ho přivedly až ke spolupráci s The Roling Stone?s, Pink, Whitney Houston, Sinead O?Conner, Lupe Fiascem, Drakem nebo Rickem Rossem.

Jason_PooBear_Boyd_v_The_Record_Plant_studiu_REdBu

Zdroj: Nedori

Red Bull TV přichází s hodinovým dokumentem s názvem PooBear: Afraid of Forever od významného australského režiséra Macaria De Souzy, který diváky přivádí do epicentra hudební koridy. Do prostředí, v němž se úspěch odvíjí od rychlosti, jakou chladne váš poslední hit, a v němž panuje jediný zákon: tvoř, nebo zemřeš. Sám Boyd o něm říká: „Tohle je chladný byznys. Nikdy nevíš, kde budeš příští rok.“ Snímek sleduje proces, v němž hudební génius PooBear musí do 6 měsíců přivést na svět nový hit, aby neskončil v propadlišti dějin, a současně představuje muže, jenž odhaluje svůj životní příběh, mluví o strachu z neúspěchu, a to nejen v hudební branži, ale i v soukromém životě jako budoucí manžel snoubenky Ashley Joi. Dokument je obohacen o výpovědi Justina Biebera, Robina Thickea, latinsko-amerických superstar J. Balvina a B-Reala, dále Omara Granta, DJ Skeea nebo producenta Printze Boarda, kteří popisují unikátní Boydův talent, jeho vášeň pro hudbu a velké srdce.

Jason_PooBear_Boyd_ve_svem_dome_v LA_RedBullContentPool

Zdroj: Nedori

Režisér De Souza, v jehož filmografii najdeme filmy jako Bra Boys nebo Fighting Fear, o snímku říká: „Chtěl jsem vyprávět příběh, jak se tvoří největší světové hity, a byznysu stojícím za tím vším. A díky skvělé příležitosti jsem měl možnost nahlédnout do této mašinérie skrze pohled jednoho z největších a nejlepších textařů na světě.“

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Taboo - nová britská minisérie, která stojí za zhlédnutí Taboo - nová britská minisérie, která stojí za zhlédnutí S blížícím se zkouškovým obdobím, bychom měli pomalu začít odkládat činnosti, které nás okrádají o čas a díky nim dokážeme... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!