U-Boat Worx C-Explorer 5: To nejlepší pro váš rybník

Publikováno: 26.11.2012 13:43 | Petr Hájek

Jestliže máte zbytečných pár milionů dolarů, pak si můžete dopřát zážitek, jakému se dostalo jen nemnoha smrtelníkům. Není to jen o tom, že by model U-Boat Worx C-Explorer 5 byl jen další obyčejnou osobní ponorkou, to ani náhodou - jde totiž o regulérní podmořskou limuzínu první třídy.

Holandská společnost věnující se konstrukci a realizaci ponorek ve všech formách jménem U-Boat Worx se orientuje na nejbezpečnější, nejspolehlivější a technologicky nejkvalitnější ponorky, jaké kdy lidstvo vidělo. Používá k tomu materiály hodné 21. století a zúročuje při konstrukci i své dlouholeté zkušenosti. Poslední model je pak doslovným unikátem mezi unikáty: ryzí podmořská limuzína.

2012-11-26-1

Zdroj: Bornrich

U-Boat Worx C-Explorer 5 obsahuje klimatizaci, rozhled v akrylátové kouli po celých 360° do okolí a vše další, co si jen osoba zvyklá na ty nejluxusnější jachty může pod vodou přát. Konstrukce trvala 2 roky a ponorka přijde na 2,4 milionu USD, tedy přes 50 milionů Kč, je tedy zřejmé, že si jí budou moci dopřát jen ty nejlepší resorty a nejbohatší občané.

2012-11-26-1

Zdroj: Bornrich

Ponorka nepluje příliš rychle - pouhé 3 námořní míle za hodinu (cca 5 km/h), podmořský svět ale samozřejmě není o tom, prosvištět v něm rychlostí závodníka na motorových člunech, jako spíše, aby si tam vše člověk co nejdéle užil, nakonec, proč spěchat z podmořského modrého ráje do nadzemí, když je to určitě zážitek nad zážitky?

2012-11-26-1

Zdroj: Bornrich

Model U-Boat Worx C-Explorer 5 pojme kromě pod-vodníka kapitána také až 4 pasažéry a dokáže se potopit do nějakých 300 metrů. Vše se zde ovládá plně dotekovým rozhraním, takže žádných milion pák jako v německé U-Boot ponorce. Došlo prý i na systém zpracovávající případné problémy (hm a co když vypadne právě on?), dále podvodní komunikátor a též i zesilovač vnějších zvuků.

2012-11-26-1

Zdroj: Bornrich

Ponorku pohání li-ion akumulátory, jenž mu dodávají energii až po 8 hodin, přičemž je tu možnost upgradu na 16 hodin provozu. Zájemci si mohou pořídit i další extra příslušenství - externí manipulační rameno, sonar, LED osvětlení, HD videokameru nebo robota na dálkové ovládání.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!