Ukažte kotník: jak chodit (naoko) naboso

Publikováno: 21.07.2015 10:41 | Jiří Hofbauer

Ať se vám to líbí nebo ne, tak chození naboso se stalo trendem, který se z efektních stránek časopisů a módních přehlídek uchytil i mezi skutečnými muži. A my jsme za něj skutečně rádi. Zatímco během roku si hrajeme s barvami a vzory ponožek, v letních měsících muži soupeří o nejkrásnější kotník. Je jedno jestli v Cannes nebo v Praze, dopoledne na svatbě nebo večer u drinku.

Pokud si všímáte akutních trendů na přehlídkových molech, tak jistě více, že prakticky všechny módní domy, předvádí své kolekce zásadně bez ponožek. To hraje do karet dalšímu trendu a to kratším nohavicím. Tak muži nejen odhalí kotník, ale současně demonstrují, že skutečně nemají ponožky.

11187764_943450575675029_8073071449649328181_o

Zdroj: PinterestHygiena

Ok, teď trochu na rovinu. Zápach. Ano, víme, že to nikdo nechce moc slyšet, ale on tady je. A kdo tvrdí, že se mu nohy nepotí, tak se mu potí nejvíc ze všech. Naštěstí Bůh a drogerie nám dali možnosti jako pach omezit a hlavně jak mu předcházet. I doma si můžete udělat lázeň z teplé vody ve které necháte vylouhovat heřmánek, mátu nebo levanduli a pemzou opatrně odstraníte přebytečnou odumřelou kůži. Nejen že zanedbaná noha vypadá nevzhledně, ale právě odumřelá kůže je rodištěm bakterií. Pokud zrovna neholdujete variantě domácího salónu krásy, zarezervujte si pedikúru u profesionálů. Tam se o vás určitě skvěle postarají. Současně existuje celá řada sprejů a pudrů na nohy, které je udrží nejen relativně v suchu, ale současně i potlačí případný pach.

Antiperspirant na nohy Adidas Foot Protect, 89 Kč

naboso_8

Zdroj: Archiv značkyPéče o boty

S tím přichází další část a to péče o samotné boty. Nejen v zimě je nutné se o boty starat. Pokud chcete, aby vám dobře sloužily, je nutné jim věnovat pozornost celý rok po každém nošení. V řadě obchodů s obuví nám nabídnou spreje do bot. Nic proti nim. Každý znalý vám ale řekne, že dřevěné napínáky z cedrového dřeva jsou sice investice, ale rozhodně se vám vrátí. Cedrové dřevo příjemně voní a dobře saje vlhkost. Jsou vhodné pro veškerou obuv, zejména společenské a golfové boty Napínáky zabraňují tomu, abys se vaše obuv nezkroutila a zůstala pevná a hladká. Současně pamatujte na to, že byste boty měli střídat. Tedy nenoste boty dva dny po sobě.

Cedrové napínáky Loake, 1 190 Kč

naboso_1

Zdroj: Archiv značkyMódní iluze

Kdo si tenhle trend oblíbil tak ví, že boty "naboso" jsou tak trochu iluze. Každý kdo chodí naoko bez ponožek už tyhle fígly vychytal. Ví o existenci neviditelných ponožek, zná všechny ty spreje proti pocení, i ty kterými se boty (vně i na povrchu) po nošení ošetří, napínáky, vložky do bot i základní fakt, že žádné boty se nenosí, tak dlouho dokud se nerozpadnou za chůze. Právě dostatečná údržba a střídání jim zaručí dlouhou životnost. Výchozím faktem je ale pořád investice do kvalitní boty.

Neviditelné ponožky H&M, 249 Kč

naboso_9

Zdroj: Archiv značkyJak to nosit?

Že k šortkám se ponožky nenosí, je snad jasné. Teda až kromě kluků z Green Day. Ti by pak neměli co na sebe. Boty bez ponožek si můžete dovolit k džínám, chinos, dokonce i k obleku. Opravdu spíš záleží na tom, jak s tímto trendem budete zacházet a jaké boty a kalhoty budete kombinovat. Smyslem ale primárně je ukázat, že skutečně ponožku nemáte. Proto buď zvolte módní uzké a o chlup kratší kalhoty, nebo si pomozte jedním ohrnutím. Pokud vás ale čeká přijetí v Buckinghamském paláci, tak to chce hedvábné podpoklenky. To je bez debat.

Stále však platí, že všeho s mírou. Na vysoce formální schůzky to ponožku prostě chce. Ale pokud pracujete alespoň v trochu kreativním prostředí, můžete si dovolit vyrazit bez ponožek. Tam skutečně stačí spíše dát tušit než okatě předvádět. To si nechte do parku nebo na pláž.

11258150_943450579008362_4813899128187347348_o

Zdroj: Pinterest

Volnočasové boat shoes na víkendy · Tommy Hilfiger, 4 490 Kč

naboso_2

Zdroj: Archiv značkyEfektní monk strap jako žhavý trend · Loake, 6 790 Kč

naboso_7

Zdroj: Archiv značkyBrogue k úzkým džínám · House of Hounds, 2 390 Kč

naboso_4

Zdroj: Archiv značkyHemingwayovské espadrilles k dlouhým procházkám po pláži · H&M, 399 Kč

naboso_10

Zdroj: Archiv značkyLoafer jako z Wall Street · Gucci, 14 990 Kč

naboso_3

Zdroj: Archiv značkyMódní slippers jako Lapo Elkann · Ted Barker, 3 290 Kč

naboso_6

Zdroj: Archiv značkyMust have plátěné tenisky · Vans, 1 990 Kč

naboso_11

Zdroj: Archiv značkyMokasíny ve stylu Amerického gigola · Barker, cena k doptání v butiku

naboso_5

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!