Velké umění v malé láhvi

Publikováno: 26.04.2013 21:40 | Jiří Hofbauer

Smith Journal představil další ze svých krátkých filmů o jedinečných lidech a jejich řemeslu. Film Bottled History (Historie v láhvi) z produkce magazínu Smith a studia Commoner vypráví o životě a talentu Australana Raye Gascoignea.

Původní profesí stavitel lodí ze Sydney celý život zasvětil lodím a práci kolem nich. Pracoval jako loďař, obchodní námořník a zatímco spousta lidí ve stáří na svou práci jen nostalgicky vzpomíná on jí i ve svých 85 letech žije dál.

A tak se filmaři Mark Welker a Aaron Cuthbert ze studia Commoner zavřeli s Gascoignem na tři dny v jeho malém bytu a ateliéru současně, aby zachytili jak se mu rukama rodí do detailu propracované lodě miniaturních rozměrů.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!