Unikátní designy, jenž by vám neměly uniknout (1.)

Publikováno: 18.04.2013 12:26 | Petr Hájek

Designové Museum právě oznámilo vítěze 6. výroční ceny "Designs of the Year" a jak se dá očekávat, i letos zde najdete věci, které designem žijí, dýchají a jsou zkrátka jeho krystalickým zosobněním.

Bang & Olufsen Beolit 12

Ta věc na snímku samozřejmě není rošt na hranolky a tím méně olověná kabelka, ale příruční kapesní bezdrátový systém, jenž vás nechá přehrávat bezdrátově z vašeho iPodu, iPhonu, iPadu nebo Macu. A to není vše, lze jej přirozeně i postaru pospojovat kabely s okolním světem a přehrávat třeba z PC nebo smartphonu. Za designem stojí Cecilie Manz.

1

Zdroj: Gizmodo

Barevný porcelán

Designem obvykle běžný člověk rozumí spojení více dalších věcí v jedno slovo - dojem ze struktury materiálu, z barvy, funkce, uměleckého vjemu, ... Ovšem, zde se firma Scholten & Baijings/1616 Arita Japan rozhodla, že u svého barevného porcelánu dá vyniknout pouze jemným barvám. Jak vidno z odstínů, tato porcelánová nádhera je skutečně hodná vlastnění.

2

Zdroj: Gizmodo

Hranaté vázy

Pro změnu Phil Cuttance nám vzápětí dokáže, jak elegantně může působit obyčejná váza, opět však rafinovaně obarvená a s vnějšími rysy geometricky pravidelnými, což dává jeho vázám podobu skoro jakoby vzácných krystalů. Vše je ručně dělané z vodou rozpustné pryskyřice.

3

Zdroj: Gizmodo

Frederic Malle Travel Sprays

Spreje dnešní obvykle sestávají z nesmírného kvanta informací a detailů na jejich povrchu, takže se na ně určitě nikdo nijak moc nedívá jako na nějaké extra-stylové skvosty. Když se však nechá vyniknout jejich metalickému tvaru, tajemným odleskům a přitažlivé jednoduchosti, i ony se stanou regulérním módním doplňkem.

4 (2)

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!