Unique Gallery: zen pro automobilisty

Publikováno: 10.11.2017 17:32 | Michal Novák

Čeští kreativci, umělci a především automobiloví fanoušci stojící za společností Unique & Limited otevírají první automotive art galerii v Praze pod názvem Unique Gallery. Na ploše sedmdesáti metrů čtverečních vystavují jedinečná díla, která pomocí unikátní technologie zachycují nejnapínavější momenty automobilové historie. Působivé velkoformátové obrazy oživují dobové okamžiky závodů a vypraví tak příběhy automobilových ikon, jakými jsou například James Hunt či Eliška Junková. 

gallery_02

Zdroj: Unique Limited

Díla U&L vznikají pomocí speciální techniky, která kombinuje live action fotografii s CGI. Tvorba každého obrazu zabere pětičlennému týmu tři až pět měsíců. Samotnému tvůrčímu procesu předchází desítky hodin rešerší daného historického automobilového okamžiku. Poté tým U&L vyráží na pečlivě vybranou lokaci nafotit konkrétní místo. Součástí je komparz stylizovaný do dané doby. Následuje návrat do studia a stovky hodin postprodukce, kdy se vytváří detailní 360° model závodního automobilu. Pracuje se podle dobových fotografií a dalších dostupných historických záznamů do takových detailů, jako jsou škrábance v laku nebo promáčknutý plech. Nakonec se vše poskládá do výsledné podoby. Stejnou techniku například využívají i tvůrci hollywoodských filmů. 

ferrari-P4

Zdroj: Unique Limited

Unique & Limited tak vytváří jedinečné limitované edice, které jsou zpravidla na prodej pouze v pěti velkoformátových provedeních (220x94cm) a pětadvaceti středních (110x47cm) signovaných kopiích. Více o tom, jak obrazy vznikají, zde.

Zakladatel společnosti Unique & Limited Jan Rambousek dodává:

„Víme, že naše obrazy je potřeba pro plnohodnotný zážitek vidět naživo, proto každoročně absolvujeme řadu výstav po celém světě a jsem rád, že konečně můžeme podobný zážitek nabídnout i doma v Praze. V Unique Gallery jsou k vidění také making of videa, které odkrývají postup naší práce.“ 

maserati_frankfurt

Zdroj: Unique Limited

Unique Gallery je zároveň také prvním místem v České republice, kde jsou vystaveny k prodeji luxusní modely aut od firmy Amalgam, která již přes pětadvacet let spolupracuje s předními světovými automobilkami. V současné době je v automotive art galerii k vidění průřez aktuální kolekcí včetně modelu Ferrari F1 z letošní sezóny, ale i historického závodního vozu Porsche 917 v měřítku 1:8. Britská světová jednička má ve svém portfoliu široký výběr současných automobilů ve více provedeních. V pražské galerii lze nově ocenit i propracovanost detailů u modelu v menším měřítku 1:18. Pro opravdové auto-moto nadšence se zde nabízí jedinečná možnost konfigurace modelu vozu na míru podle vlastního automobilu. 

Unique Gallery naleznete na adrese Anglická 14, Praha 2. Otevírá každý všední den od 10h do 17h.

mclaren4

Zdroj: Unique Limited
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!