USB flash disk ze dřeva a zlata

Publikováno: 13.11.2012 12:33 | Petr Hájek

Firma ZaNa Design si přichystala něco opravdu luxusního pro znalce, kteří dokáží ocenit kvalitní a originální periferii pro svoje PC. Ačkoliv dnes i ta celkem běžná produkce flashových disků nabízí opravdu mimořádně rozsáhlý výběr, stále se najdou lidé, kteří by raději něco opravdu originálního a nikoliv masově produkovaného. Pokud patříte k podobným lidem i vy, již nemusíte dále hledat, protože ten dnešní kus už snad ani unikátnějším být nemůže...

2012-11-13-1

Zdroj: ZaNa Design

Firma ZaNa Design pochází z Polska a její flashové disky řady "Apophis" jsou pečlivou a impresivní ruční prací, jenž je zároveň stylová, unikátní, trvanlivá a high-tech. Produkce přirozeně probíhá jen z těch nejkvalitnějších materiálů, jaké naše matička Země nabídla. Je tím pádem jasné, že tyto flashové disky uspokojí i nejnáročnější z nás.

2012-11-13-1

Zdroj: ZaNa Design

A proč byla vlastně série pojmenována "Apophis"? Je to stejné jméno, jaké má planetka o průměru 390 metrů, jenž byla objevena v roce 2004 na potenciálním kolizním kurzu se Zemí v roce 2036. Bohužel, v periferii není kousek meteoritu, což by bylo skutečně úžasné, ale i tak tu je to nejlepší, co šlo pozemsky sehnat: v první řadě však 200 let zrající africké černé dřevo považované za nejluxusnější na světě a k tomu ještě staré dobré zlato.

2012-11-13-1

Zdroj: ZaNa Design

Celá PC periferie může být pokryta stříbrem či 18karátovým zlatem. A právě zlato tvoří tu nejexkluzivnější verzi. Jestliže chcete vlastnit tento unikátní design se značnou mírou luxusu, přijde vás to na 1 130 USD (u stříbrné verze), až 1 990 USD (u zlaté verze).

A ještě k hardwarové stránce věci - příslušenství disponuje moderním rychlým USB 3.0 rozhraním, poskytuje kapacitu 64 GB a rychlost čtení 190 MB/s.

Hodnocení článku:Komentáře

Co bylo dříve, oblek nebo hodinky? Co bylo dříve, oblek nebo hodinky? Co je na kolekci hodinek tak zvláštního? Spíš výjimečného. Je to až epické jak dalece Hedi Slimane, dřívější kreativní ředitel... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!