Už zítra můžete být hrdým majitelem firmy. Jak? Pořiďte si ready-made společnost

Publikováno: 30.01.2018 11:00 | PR

24 hodin. Už za tak krátkou dobu se můžete stát majitelem své vlastní firmy. Když se totiž rozhodnete podnikat, vypovídá to o vás jedno. Jste mužem činu. A jako takový určitě netoužíte po tom, že budete trávit dlouhé hodiny na úřadech a čekat, až návrh na zapsání vaší společnosti konečně přijmou. Místo toho si totiž můžete koupit už hotovou společnost a věnovat se svému byznysu naplno. Okamžitě.

firmy_acom

Zdroj: Acomware

Proč koupit ready-made společnost? Založit vlastní je na dlouho

Ready-made společnost je předzaložená firma, která je zapsána v obchodním rejstříku, ale nevyvíjí žádnou činnost a je určená k prodeji. Z budoucího majitele tak koupě ready-made společnosti snímá většinu administrativních povinností nutných pro založení firmy a ušetří mu mnoho času stráveného běháním po úřadech nebo právnících. Opravdu ale založení společnosti v Česku vyžaduje tolik nepříjemné byrokracie, že se vyplatí koupit hotovou společnost? Počty mluví jasně. Buď můžete při zakládání vlastní společnosti sami vyřídit 9 úřednických procedur, anebo můžete absolvovat jedinou schůzku u notáře a vlastnit hotovou společnost už druhý den.

Každá společnost musí mít sídlo

Co když ale zatím operujete ze svého pronajatého bytu a oficiální pronájem kancelářských prostor nemůžete doložit? I na tohle zprostředkovatelé ready-made společností mysleli. Řešením je poskytnutí sídla firmy, které virtuálně zůstane na původní zapsané adrese.

Chci kupovat: jak mám postupovat a co k tomu potřebuji?

Ready-made s.r.o. koupíte už za 10 tisíc korun, akciovou společnost pak pořídíte pod 50 tisíc. Svou společnost si můžete vybrat klidně hned. Na stránkách některé ze společností, které se problematice ready-made věnují, najdete seznam už existujících firem s.r.o., a.s. nebo SE. Vybranou firmu si rezervujete, vyplníte formulář a zprostředkující společnost už se postará o zbytek.

Telefonicky s vámi domluví schůzku u notáře a připraví všechny náležitosti. Co musíte k převodu přinést vy? Pokud chcete koupit ready-made společnost tak, jak je, stačí vám jen doklad totožnosti a výpis z trestního rejstříku. Rozhodnutím valné hromady se stanete novým jednatelem společnosti a v tu chvíli už je podnikání na vás.

Co když chci změnit název společnosti nebo počet jednatelů?

Možná už pro svou společnost máte připravený vysněný název a ten stávající budete chtít změnit. Nebo třeba budete chtít rozdělit podíl mezi vás a vašeho společníka. Název, obchodní sídlo nebo počet společníků či jednatelů můžete u hotové společnosti bez problémů změnit pomocí notářského zápisu.

Když to chcete mít podle sebe…

Nevybrali jste si z nabízených ready-made firem nebo máte specifické požadavky? Nechte si založit společnost na míru. Specialisté pro vás připraví veškerou dokumentaci, zařídí formality a společně už pak jen všechno podepíšete u notáře.

Vyžadujte záruku, že společnost nemá závazky ani pohledávky

I když jsou ready-made společnosti zcela legální, může jejich koupě u nespolehlivé společnosti představovat riziko. Někteří podvodní zprostředkovatelé se totiž pokoušejí prodat zadlužené firmy, jejichž závazky po převodu přechází na vás. Spolehliví zprostředkovatelé však zakládají společnosti pouze za účelem jejich dalšího prodeje a spolu s převodem vám poskytnou písemnou záruku, že vaše společnost nikdy nevyvíjela žádnou činnost, a nemá tedy žádné závazky ani pohledávky.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!