Vánoční ozdoby pro ajťáky

Publikováno: 14.12.2012 08:48 | Petr Hájek

Dostat průměrného ajťáka od jeho milovaného PC bývá zhola nemožné v řadě situací - namísto sledování rození vlastního dítěte optimalizuje síť, před relaxací v lese a šuměním vodopádu dává zásadně přednost hučení serverového chlazení a když ho chcete dostat třeba ke stromku, nezbude, nežli použít všechny zbraně, jako třeba ozdoby ve tvaru pro ně lákavém.

1. Domácí nápis

LED mikro-čtecí displej sestává z jediného písmene a vypadá krajně nereprezentativně, ovšem ajťák bude nepochybně nadšen možností zařízení si naprogramovat nápisem dle vlastní chuti a úvahy - můžete se tedy vydat cestou tradiční, vtipnou nebo třeba náznaků srozumitelných jen vybraným.

2012-12-14-1

Zdroj: Dvice

2. Sněhulák z motherboardu

Každý ajťák má několik skříní plných vysloužilého hardware, k němuž má vztah často až citový, udělat tedy z něčeho podobného ozdobu jistě bude vnímat jako kacířství první třídy, můžete jej ale uklidnit prohlášením, že se ozdoby dělají z boardů nefunkčních. Sada tří podobných přijde u ThinkGeek na 19,99 USD.

2012-12-14-1

Zdroj: Dvice

3. Hackovatelný stromeček

Někde na rozmezí klasické závěsné ozdoby a jakési multimediální karty ční podobný stromeček, jenž bude jistě ideálním společníkem k aktuálnímu vánočnímu období a pro hudební styl, který se mu zřejmě ani letos nevyhne. Když už ajťáka neutrhnete na koledy, pak aspoň na omáčku okolo nich...

2012-12-14-1

Zdroj: Dvice

4. Laserová ozdoba

Tentokrát nemáme na mysli laserová ve smyslu laser vyzařující, ale ozdoba, jenž byla zhotovena za pomoci super-přesného laseru a je natolik symetrická, jak to dokáží jen stroje, člověk by prý něco takového určitě nezvládl. A jelikož jsou ajťáci proslulí zálibou v matematice a jejích odvětvích, je volba i zde jasná.

2012-12-14-1

Zdroj: Dvice

Hodnocení článku:Komentáře

Mixed Martial Arts: utkání gentlemanů? Mixed Martial Arts: utkání gentlemanů? MMA se stává čím dál tím více oblíbený sport. Důvod? Adrenalin, krev, náročný trénink, bolest nebo snad pozérství? Myslím, že... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!