Ve čtvrtek začíná největší slovenský festival Pohoda

Publikováno: 07.07.2016 07:44 | Michal Novák

Ve čtvrtek 7. července vypukne v Trenčíně dvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda. Láká na hvězdná jména v čele s PJ Harvey, které bude patřit čtvrteční zahájení, a dále na The Prodigy, Roisín Murphy, James Blake ale také DJ Shadow, Parov Stelar, Gogol Bordello, Nina Kraviz nebo The Vaccines. V programu nechybí ani řada talentů z česko-slovenského hudebního prostoru. Na Pohodu od nás míří Lenka Dusilová či David Koller, vystoupí i kapela Zrní společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Festival nabízí samozřejmě i průřez současnou slovenskou hudební scénou, vystoupí například Jana Kirschner, DJ Vec, Longital posílení smyčcovým kvartetem či trio Walter Schnitzelsson. Festival je tradičně oceňován jako jeden z největších a také dramaturgicky nejzajímavějších evropských festivalů, což stvrzuje i americký časopis Business Insider, který jej zařadil mezi sedm nejlepších světových festivalů, vedle Lollapaloozy, Sonaru, Roskilde nebo Montreux Jazz Festivalu.

Jubilejní Pohoda potrvá na trenčínském letišti až do soboty 9. července a její program patří k nejsilnějším v historii. I proto se těší nebývalému zájmu návštěvníků a v současnou chvíli zbývá v prodeji posledních 300 vstupenek. V době konání na místě již vstupenky nebudou v prodeji. Aktuální ceny vstupenek jsou 99 EUR a je možné je zakoupit v síti Ticketportal. Více informací je k dispozici na www.pohodafestival.sk.

Prodigy Press (alt)-1354 (1)-m

Zdroj: Pohoda

Letošní line-up láká na špičková a osvědčená jména společně s nejvýraznějšími mladými kapelami, vystoupí například Flying Lotus, The Vaccines, Savages, Odesza, Ernest Ranglin & Friends, Spor, Poliça, Easy Star All Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Public Service Broadcasting, Lola Marsh, Astronautalis, Vaults, Hollie Cook, Digital 21 + Stefan Olsdal, Ester Rada, Chicks on Speed, Anna Meredith, Eagulls, Bjarki, My Baby, Mbongwana Star, Alex Vargas, Bazookas, H09909, Honeyblood, Moonlandingz, Xenia Rubinos, Max Jury, Ash Koosha, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, Sonido Gallo Negro, K-X-P, Hańba, Oratnitza, Kiran Leonard nebo It's everyone else. Pohoda zve i na legendární taneční soubor Nederland Dance Theater 2.

Z české a slovenské scény zaujmou jistě Jana Kirschner, David Koller, Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders, The Tap Tap, Billy Barman, RozpoR, Saténové ruky, Núkú, Rafo & Pure, Max Bazowski, Bulp, Landless nebo The Ills. V rámci Red Bull Music Academy vystoupí na Pohodě zajímaví interpreti, například Josey Rebelle, basový virtuóz Thundercat, producent Koreless ze známého labelu Young Turks, R&B hvězda původem z Iránu Sevdaliza, naše Never Sol či mysteriózní projekt Katarzie a Martina Valihory. Zde budou čekat návštěvníky také četné workshopy, věnující se DJingu, produkci a novým technologiím.

PJ_Harvey_foto_ Maria Mochnacz

Zdroj: Maria Mochna/Pohoda

V areálu festivalu bude bohatě postaráno o takřka všechny potřeby těla i ducha. Nový “pivní” partner Urpiner představí také portfolio piv z produkce malých řemeslných pivovarů. Široká bude gastronomická nabídka, od typicky slovenské grilovačky s cigánskou, grilovanými kuřaty a pološtiepkom z Liptova, přes rybí speciality, mezinárodní a orientální kuchyni až po speciální stánky pro vegany. Návštěvníci najdou v areálu četné kavárny a čajovny, postaráno bude i o osvěžení a odpočinek v relaxační zóně s vodním rozprašovačem. Bude možnost vyzkoušet si různé atypické pohybové aktivity i projet se na kolečkových bruslích. Samozřejmostí jsou četné stánky neziskových organizací a několik míst s programem besed a diskuzí na různá témata.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!