Ve víru ideálů podle George Sand

Publikováno: 12.06.2013 15:12 | Václav F. Mensa

Po pozitivní a nečekaně velké odezvě na článek o spisovatelce Fran Lebowitz vedla krátká cesta k rozhodnutí napsat článek o George Sand.

Tato francouzská spisovatelka a šlechtična proslula svým výrazným názorem na oblékání. Nosila totiž povětšinou šaty pánské což v devatenáctém století vzbuzovalo velké pozdvižení. Ona se ohrazovala finanční krizí a pravda, že pánské kalhoty a košile stojí nespočetněkrát méně než brokátová toaleta. Také kouřila dýmku a netajila se nespoutaným sexuálním životem, který zahrnoval Frederyka Chopina či Alfreda de Musset ale také herečku Marii Dorval.

Sand se narodila jako Amandine Aurore Lucile Dupin de Francueil v roce 1804 ale později přijala mužský pseudonym. Psala v mužském rodě a každý čtenář si opravdu myslel, že čte knihy od neznámého angličana. Až když její hvězda začala stoupat, předvedla se v plné kráse.

George Sand je inspirací a skvělým zdrojem stylu. Nezalekla se být jiná a nevadilo jí přitahovat pozornost. Se stylem souvisí, že se lidé budou dívat. Protože jinak zapadnete do celého davu. Poučení z jejího života je jasné. Nikdy se ničeho nebát, být klidně kontroverzní, pokud Vám osobně bude dobře.

GS

Zdroj: maxicours.com

GS (kopie)

Zdroj: maxicours.com

GS (kopie 2)

Zdroj: maxicours.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!