Večerní škola elegance

Publikováno: 29.01.2014 04:21 | Jiří Hofbauer

Do dobré noci té nekráčej ve fraku, píše Dylan Thomas. Noc není od toho abyste s ní splynul. Smyslem není se jí podřít a stát se jejím doprovodem, ale králem. Tak ukažte, že na to máte.

Smokingové sako nemusí být nutně černé nebo jednobarevné. Zvláště díky kolekcím několika posledních sezón víme, že sakům dominují pestrobarevné, výrazné zvířecí, květinové nebo paisley vzory. Ano, budete nápadní, ale současně se dočkáte uznání.

Smoking, košile, oboje Louis Vuitton. Motýlek, Prada.

smok_1

Zdroj: Fashion story by Jens Utzt, styling by Alexander Gabriel was originally published in GQ Deutschland Februar 2014, gq-magazin.deTím jak se oblékneme k večeři dáváme vážnost nejen celé akci, ale současně i spolustolovníkům ukazujeme patřičnou míru úcty, kterou k nim chováme. Je vhodné sladit míru pormálnosti/neformálnosti i s dalšími hosty recepce, abyste si nepřipadali zbytečně overdressed případně underdressed. Lze se obléct tak, abyste působili slavnostně a přitom se cítili uvolněně.

Kabát, Brioni. Smoking, Roberto Cavalli. Košile, Salvatore Ferragamo.

smok_3

Zdroj: Fashion story by Jens Utzt, styling by Alexander Gabriel was originally published in GQ Deutschland Februar 2014, gq-magazin.deBar je ideální místo, kde si můžete dovolit předvést svého módního ducha. Heslo „sedávej panenko v koutě...“ dávno neplatí a popravdě ani nikdy neplatilo. Kombinujte! Luxusní sako a ležérní až dekadentní džíny; to je přesně to pravé. Vymaňte se z davu, vystupte z rohu.

Sako (součást obleku), Etro. Džíny, Alberto. Rolák, März. Kapesníček, Herr von Eden.

smok_4

Zdroj: Fashion story by Jens Utzt, styling by Alexander Gabriel was originally published in GQ Deutschland Februar 2014, gq-magazin.deLabutí jezero je klasika, která si žádá klasický black tie. I když milujeme experimenty, tentokrát je necháváme doma. Bílou košili a černý motýlek stejně nic nepřekoná.

Smoking, Sarar. Košile, DKNY. Boty, Gucci. Kapesníček, Herr von Eden. Motýlek, Prada.

smok_5

Zdroj: Fashion story by Jens Utzt, styling by Alexander Gabriel was originally published in GQ Deutschland Februar 2014, gq-magazin.de

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!