Věci ze Star Wars v aukci

Publikováno: 11.12.2012 13:51 | Petr Hájek

Na světě snad není větší mužské filmové sci-fi klasiky, než jakou je sága Star Wars. A proč o ní vlastně mluvíme? Jelikož se chystá velká aukce, v níž se budou prodávat originální propriety přímo z filmu. Lze si snad představit stylovější a originálnější doplněk stolu nežli pravého Yodu třeba?

2012-12-11-1

Zdroj: Bornrich

Epická sága Star Wars, pod níž je podepsán George Lucas se datuje již do roku 1977 a navzdory svému relativnímu stáří jí to nijak neubírá na divácké přitažlivosti a atraktivitě. První filmy Star Wars jsou i z jiných hledisek velmi významným činitelem západní kultury: je to doslova fenomén, jenž konečně udělal ze sci-fi filmů zábavu pro masy.

2012-12-11-1

Zdroj: Bornrich

Dnes tu máme již šestici filmů, což vyústilo samozřejmě v to, že kolem Star Wars vznikla jedna z největších komunit fandů na světě. Fandovství má, jak známo, mnoho podob - jeden se jen čas od času zajde podívat na některý z filmů a jiný zase v masce imperiálního vojáka stojí a spí několik dní v řadě, aby se dostal jako první k jisté speciální edici. Oba typy osob ale mohou vlastnit něco přímo z filmu!

2012-12-11-1

Zdroj: Bornrich

Příznivci Star Wars již měli možnost obohatit svoje sbírky o řadu věcí: o vzácný a unikátní plakát prvních dílů, Stormtrooper Star Wars kolo, Star Wars R2-D2 DVD přehrávač či figurky Star Wars ze solidního zlata. Až dnes tu ale máme oznámení, že si na aukci "Drama, Action, Romance: The Hollywood Auction" probíhající 16.12. budete moci pořídit i spousty nečekaných věcí rovnou z filmu.

2012-12-11-1

Zdroj: Bornrich

Předně, je tu původní X-Wing Fighter použitý v roce 1977 k filmování Star Wars: Episode IV – A new Hope (očekává se cena 80-120 000 USD). Nechybí ani světelný meč Luke Skywalkera z Return of the Jedi (30-50 000 USD). Co se týče třeba takové helmy Imperial Royal Guards ve Star Wars: Episode VI- Return of the Jedi, tak ta by měla "hodit" 40-60 000 USD. Tím ale věci nekončí - zmiňme si třeba ještě hlavu Yody.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!