Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014: Hodinky

Publikováno: 26.04.2014 11:20 | Lukáš Pavlovský

Letošní veletrh BaselWorld opět přilákal mnoho návštěvníků a účastníků z celého světa. V prostoru velkolepého výstaviště Art Basel se sešlo na 1 500 vystavovatelů z více než 40 zemí a nabídka představených novinek opravdu nezklamala.

Legendární jména hodinářského průmyslu představily nejpropracovanější strojky založené jak na technické tradici, inovaci a na použití exotických materiálů, tak na designu a nejpreciznější ruční práci.

Neuvěřitelné mašiny, které svojí složitostí a hodinářskými komplikacemi, nejkvalitnějšími materiály a perfektními detaily, musí uchvátit snad každého, odborníky i laiky. No, podívejte se sami.

Čtěte také: Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014, část I.: Basilej

Breguet Classique Tourbillon

Platinové pouzdro, safírové sklíčko, průměr 42 mm. Extra tenký automatický strojek s tourbillonem a 90 hodinovou rezervou chodu.

baselworld_hodinky_1

Zdroj: Web značkyFrédérique Constant Heart Beat Manufacture

Limitovaná edice 188 kusů v 18karatovém zlatě a 1888 kusů v oceli. Safírové sklíčko, průměr 42 mm.

baselworld_hodinky_2

Zdroj: Web značkyUlysse Nardin Amerigo Vespucci z kolekce Classico Cloisonné

Pouzdro se 40milimetrovým průměrem ve dvou variantách – v bílém nebo růžovém zlatě. Safírové sklíčko. Automatický strojek s 42 hodinovou rezervou chodu.

baselworld_hodinky_3

Zdroj: Web značky

baselworld_hodinky_4

Zdroj: Web značkyGirard-Perregaux Tri-Axial Tourbillon

Limitovaná edice 10 kusů z růžového zlata. Pouzdro s průměrem 48 mm je zakryto safírovým sklíčkem s kopulí pro tourbillon. Strojek má 52 hodinovou rezervu chodu.

baselworld_hodinky_5

Zdroj: Web značky

baselworld_hodinky_6

Zdroj: Web značky

baselworld_hodinky_7

Zdroj: Web značkyHUBLOT Classic Fusion Cathedral Tourbillon Minute Repeater

Limitovaná edice 50 kusů v růžovém zlatě a 99 kusů v titániu. Pouzdro s 45milimetrovým průměrem a safírovým sklíčkem. Strojek s manuálním natáčením a tourbillonem dokáže mechanicky odbíjet v různých prodlevách jako zvony katedrály.

baselworld_hodinky_8

Zdroj: Web značkyJacob & Co. Astronomia Tourbillon

Tento neuvěřitelný kousek musíte vidět v pohybu. Strojek s tourbillonem je uložen v 47milimetrovém pouzdře z růžového zlata a zakryt safírovým sklíčkem.

baselworld_hodinky_9

Zdroj: Web značky

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!