Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014: šperky

Publikováno: 16.05.2014 08:05 | Lukáš Pavlovský

Je zde třetí a poslední díl ze série o návštěvě největšího veletrhu hodinek a šperků BaselWorld 2014. Tentokrát potěšíme hlavně dámskou část našich čtenářů, ale také pány, kteří potřebují načerpat inspiraci k nákupu dárečků pro své milované polovičky. Následující výběr těch nejzajímavějších šperků z basilejské show ale určitě nezklame ani širokou veřejnost. I přes to, že tento veletrh byl původně určen pouze pro hodinky, nabídka šperků a drahých kamenů se v posledních letech výrazně rozrostla. K vidění byla jak známá jména tohoto průmyslu, tak i ti méně známí, kteří se snaží zviditelnit a prorazit ve sféře luxusu.

Čtěte také:

Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014: Basilej

Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014: hodinky

Roberto Coin, náušnice, prsteny a náramky z kolekce Nemo na australské Miss World 2012 Jessice Kahawati, jež se stala velvyslankyní značky pro Střední Východ.

baselworld3_theme2

Zdroj: Web značky

Prsteny Roberto Coin z kolekce Garden jsou inspirovány tajuplnou letní zahradou. Ametyst, modrý topaz a citronový quartz doplněné hnědými diamanty a tsavority jsou usazené ve žlutém zlatě.

baselworld3_1

Zdroj: Web značky

Protože je čínský rok koně, Roberto Coin se rozhodl vytvořit okouzlující kolekci v tomto motivu pro odvážné a nespoutané duše. Náramek z bílého zlata je osazen bezbarvými a černými diamanty.

baselworld3_2

Zdroj: Web značky

Prsten Chopard z kolekce Green Carpet je ukázkou skvělého nápadu a dokonale provedené ruční práce. Bíle zlato je doplněno diamanty ve tvaru kapek a brilianty, s centrálním diamantem o váze 1,3ct.

baselworld3_3

Zdroj: Web značky

Chopard představil také kolekci Red Carpet, ze které jsou i tyto úchvatné náušnice z bílého zlata osazené buď smaragdy, nebo ametysty a diamanty.

baselworld3_4

Zdroj: Web značky

Značka BAYCO je známá tím, že do svých šperků používá jen ty nejvzácnější drahé kameny, a to v co největších velikostech. Nejčastěji to bývají diamanty, rubíny, smaragdy a safíry v různých barvách.

baselworld3_5

Zdroj: Web značky

baselworld3_6

Zdroj: Web značky

Fabergé prsten Giant Magnolia z kolekce Les Fleurs de Fabergé. Tato působivá interpretace skvostné magnólie je z kombinace bílého a žlutého zlata, které je osazeno centrálním růžovým safírem. Ten je obklopen bezbarvými, růžovými a hnědými pavé diamanty.

baselworld3_7

Zdroj: Web značky

Fabergé prsten Rococo ve žlutém zlatě osazen mnoha druhy barevných kamenů.

baselworld3_8

Zdroj: Web značky

Garrard je nejstarší šperkařská značka na světě. Náušnice z kolekce Bow jsou osazené rubíny nebo černými diamanty.

baselworld3_9

Zdroj: Web značky

Garrard prsteny z kolekce Marguerite v bílém a žlutém zlatě, s centrálním safírem nebo žlutým diamantem, doplněné bezbarvými diamanty.

baselworld3_10

Zdroj: Web značky

Jacob & Co. je značka, která je na červeném koberci jako doma. Letos ale také představila kousky na běžnější, každodenní nošení. Love Cuffs, neboli pouta lásky, jsou k dostání v bílém a růžovém zlatě a také v kombinaci s pavé diamanty.

baselworld3_11

Zdroj: Web značky

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!