Velké Losiny zabodovaly jako novinka roku 2016

Publikováno: 18.10.2016 14:58 | Michaela Lejsková

Agentura CzechTourism slavnostně vyhlásila výsledky již čtvrtého ročníku soutěže o nejzajímavější  turistickou destinaci v České republice pod názvem DestinaCZe. Nejlepší novinkou roku 2016 byly vyhlášeny Termály Velké Losiny. Cenu v kategorii Trendy novinky 2016 na slavnostním večeru v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech převzal jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý z rukou jednatelky vydavatelství C.O.T. media Evy Frindtové.

Termály ve Velkých Losinách jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. I díky nim proudí do Jeseníků v poslední době stále více turistů z celé republiky. Návštěvnost losinských termálů je nad očekáváním. Denně navštíví termální park průměrně tisíc lidí, během července a srpna přilákal sedmdesát tisíc návštěvníků.

„Návštěvnost losinských termálů je vysoko nad očekáváním. Zatím každý měsíc byla nad plánem. V letních měsících dosahovala denní návštěvnost někdy i téměř dva tisíce lidí,“ sdělili jednatel Lázní Velké Losiny Ing. Martin Plachý.

Kapacita Termálů Losiny dosahuje maximálně tisíc lidí v jeden okamžik. Převažuje domácí klientela. Přijíždí i klientela z Polska, Termály Losiny jsou totiž blízko hranic.

Výstavba termálního parku ve Velkých Losinách si vyžádala přes 180 milionů korun. Vnitřní část losinských termálů byla otevřena veřejnosti loni v průběhu léta, venkovní část letos na konci dubna.

velke-losiny4

Zdroj: Velké Losiny

Celý areál zabírá více než 6 tisíc metrů čtverečních. Termální park nabízí celkem devět bazénů různé velikosti a teploty. Pět vnitřních bazénů, jeden z nich s průplavem ven a další čtyři venkovní bazény. Nechybí dětské brouzdaliště, dětský koutek, jeden vnitřní a jeden venkovní tobogán nebo několik saun. Návštěvníci si mohou dopřát i nejrůznější masáže. K dispozici je i zázemí pro rodiče s dětmi, restaurace a rychlé letní občerstvení. Součástí areálu jsou i čtyři denní apartmány.

Všechny bazény, vnitřní i venkovní, stejně jako dětské brouzdaliště jsou naplněny výhradně vyhlášenou sirnou vodou z termálního minerálního pramene Žerotín. Liší se jen teplotou vody a svým zaměřením na klidové nebo aktivní. Sirná termální voda ve Velkých Losinách patří mezi nejkvalitnější v České republice. Přispívá k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci organismu. Účinky podporuje i  teplota vody okolo 36 stupňů Celsia. Losinské termály tak nabízí nejen rodinný zážitek a vodní zábavu, ale zároveň díky příznivým účinkům termální vody s jedinečným složením možnost udělat něco pro své zdraví.

Značně zchátralé lázně Velké Losiny převzala skupina ROYAL SPA v roce 2008. Za poslední roky mohutně investovala do jejich obnovy. Losinské lázně dávají práci více než sto padesáti zaměstnancům.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Velká degustace Château Margaux na památku zesnulého ředitele a enologa Paula Pontaliera Velká degustace Château Margaux na památku zesnulého ředitele a enologa Paula Pontaliera Jedinečný večer pod taktovkou Zlatka Míčky a Diany Sixtové si nenechalo ujít několik desítek příznivců špičkových investičních... Další článek