Vertikální kuchyně budoucnosti již dnes

Publikováno: 06.05.2013 13:03 | Petr Hájek

Prohlédnout si kuchyni E-cooking Vertical Kitchen v celé její enormnosti není snadné, jelikož ji netvoří pár spotřebičů tulících se k sobě okolo dřezu, jak je ve stísněnějších prostorách dnes obvykle zvykem, ale táhne se do výšky jako věžák, takže musíte hodně, ale opravdu hodně zaklonit hlavu.

ecooking13

Zdroj: Dvice

Podobnou kuchyni by člověk očekával leda tak ve filmu typu The Fifth Element či Manhattan a to zasazenou sem do nějakého místního pokročilého mikro-apartmánu. Nejedná se tu ale o žádnou sci-fi šílenost nebo prostý design nějakého snílka, co jen umí s Photoshopem, ale o skutečný, realistický projekt, jenž už cestuje hotový po výstavách a do produkce půjde další rok.

ecooking_vertical_kitchen_massimo_facchinetti_05

Zdroj: Dvice

Filozofie E-cooking Vertical Kitchen je prostá - nabídnout svému majiteli v jednom ocelovém sloupci plném různých kuchyňských spotřebičů vše, po čem by snad mohl v kuchyni zatoužit (nenaleznete zde pouze osvědčené kuchyňské klasiky, ale i pár vysokých trumfů navíc).

ecooking3

Zdroj: Dvice

Mezi silně standardní výbavou (lednička, trouba, ...) zde vyčnívají hlavně dvě další věci: předně, je to automat na Espresso a zahrada, taktéž ve vertikálním duchu, u níž nebylo rozvedeno, s čím vlastně přesně je. Bylo ale naznačeno, že pitná voda se tu recykluje na užitkovou a poté na zalévací.

ecooking

Zdroj: Dvice

Sestava používá k podpoře pohonu solární články, jenž pomáhají s jejím provozem. A nesmíme zapomenout ani na větrák, jenž zde neodvětrává vzduch prostě jinam, jak je to typické, ale také ho i filtruje.

Vertical Kitchen

Zdroj: Dvice
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!