Vertu Constellation Blue Collection

Publikováno: 08.12.2012 12:49 | Jiří Hofbauer

Spolupráce mezi umělci není jen výsadou hudebního nebo módního průmyslu. Navíc vždy když se spojí dva mistři oboru je to dobrý základ pro nový hit. Proto je jasné, že se spojení výrobce luxusních mobilních telefonů Vertu a italské návrhářské firmy Italia Independent, která v minulosti se podílela například na úpravě Alfa Romeo Brera, vznikne něco poutavého.

3

Zdroj: Vertu.com

Výsledná práce spojuje precizní ruční výrobu, prvotřídní ruční materiály, tradici okořeněnou italským stylem. Lapo Elkann, současný prezident LA Holding, Italia Independent a Independent Ideas, často označovaný jako průmyslový playboy, se nebojí přijmout jakoukoliv výzvu.

1

Zdroj: italiaindependent.com

Jeho studio nesnáší stojaté vody, a tak jakmile je šance je znovu rozčeřit je nutno toho využít, narušit již existující koncepty a posunout konvence. Jak Italia Independent tak Vertu jsou značky, které se nebojí inovací a naopak se s každým na trh uvedených modelem snaží o víc než jen další hezkou, drahou krabičkou, ale skutečně inovativní produkt.

Z této spolupráce vznikla limitovaná edice dvou telefonů (od každého po 777 kusech) Constellation Blue CollectionConstellation Quest Blue s QWERTY klávesnicí a dotykový smartphone Constellation Blue. Vertu vždy přinese nejen nový styl telefonu ale především materiály.

4

Zdroj: Vertu.com

Tentokrát jsou telefony vyrobené z ručně leštěné ultra-tvrdé PVD nerezové oceli, obsahuje části z modrého karbonového vlákna a klávesnice je z modře kovového safírového křišťálu. Použitá kůže je ve dvou tónech modré barvy a místa pogumovaná.

5

Zdroj: Vertu.com

Celá kolekce má vzbuzovat pocit jednoduchostí a čistoty, kterou podporuje právě modrá barva, jako jeden z hlavních živlů – voda.

Vertu Constellation Quest Blue má 5 megapixelový fotoaparát, Vertu Constellation Blue 8 megapixelový fotoaparát s EDOF a dvojitým LED bleskem.

6

Zdroj: Vertu.com

7

Zdroj: Vertu.com

Nezávislá asistenční služba Concierge je dostupná prostřednictvím speciálního tlačítka a je čistě zakázkou výrobou.

Cena od 220 000 CZK

vertu.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!