Vesmírná loď Jaguar C-X17 Concept

10.09.2013 00:15 | Jiří Hofbauer

Automobilka Jaguar včera navečer světu ukázala dlouho očekávanou šelmu. Evidentě se už Briti před dnešním autosalonem ve Frankfurtu nemohli dočkat až se pochlubí s autem postaveným na modulární platformě Intelligent Aluminum Architecture iQ Al.

Designová studie s celohliníkovou samonosnou karoserií naznačuje jakým směrem se vozy této značky budou v budoucnosti ubírat. Je pravda, že Jaguar se dlouhá léta stavěl na nohy a snažil ze sebe setřást dojem, že je auto pro staré nudné Brity. Urputně se snažil dokázat, že má co nabídnout i mladší generaci ve zbytku Evropy a světa. Ostatně Jaguar XJ L se objevil i v poslední bondovce Skyfall. I to je důkaz, že Jaguar je skutečně v kurzu a stoupá.

V případě C-X17 Concept nelze mluvit o klasické SUV. Lepší je označit jej jako crossover.

Vzhled čtyřmístného auta vznikal za dohledu design directora značky Iana Calluma „Při tvorbě C-X17 jsme zúročili všechno co jsme se za ty roky naučili – děláme to jinak. Umíme autu dát přitažlivý tvar, čisté linie a vyváženou formu tvaru. A v tomhle je koncentrovaná síla C-X17. Je to to skutečný Jaguar karoserií i motorem.“

Současně Callum dodává, že on i jeho tým trochu (hodně) žárlil na sesterskou značku Land Rover a její úspěch s Range Rover Evoque. Přesto nechtěli kopírovat. Chtěli C-X17 vytvořit její vlastní identitu, její vlastní jedinečné DNA

Vývojáři dali C-X17 do vínku výrazné akcenty předcházejících modelů – maska chladiče a přední světla nesou odkaz XJ a XF, a zadní světla odkazují na F-type.

Předvedený model má na délku 4,7 m, na šířku 2 m a vysoký je 1,6 m. Uvnitř najdete čtyři oddělené sedadla, která jsou v centrální části vozu propojena Interactive Surface Console. Zabudovaný zábavní systém čítá řadu dotykových obrazovek, které nabídnou širokou škálu využití od prohlížení filmů až po sociální sítě. Interiér si tak okamžitě vysloužil přezdívku vesmírná loď Enterprise.

Na otázku zda takhle bude vypadat i produkční verze, která by se na trhu měla objevit v roce 2015 nedalo vedení automobilky jasnou odpověď. Jestli budou do praxe uvedena i 23 palcová kola se uvidí.

1

Zdroj: Autoblog

l-1

Zdroj: Autoblog

l-2

Zdroj: Autoblog

l-3

Zdroj: Autoblog

l-4

Zdroj: Autoblog

l-5

Zdroj: Autoblog

l-9

Zdroj: Autoblog

l-10

Zdroj: Autoblog

l-11

Zdroj: Autoblog

l-12

Zdroj: Autoblog

l-13

Zdroj: Autoblog

l-14

Zdroj: Autoblog

l-15

Zdroj: Autoblog

l-16

Zdroj: Autoblog

l-17

Zdroj: Autoblog

l-18

Zdroj: Autoblog

l

Zdroj: Autoblog

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!