Vína z Chateau Pomerol představí Stephane Laborie

Publikováno: 20.11.2016 22:51 | Michaela Lejsková

Máme to potěšení Vás pozvat na unikátní večer ve společnosti vín od opravdové vinařské legendy z oblasti Pomerol – Jeana Pierra Moueixe. Vína přijede představit Stephane Laborie, exportní ředitel této společnosti a budete mít možnost ochutnat vína z jejich skvělého portfolia v čele s ikonickými víny Ch. Trotanoy, Belair Monange  a La Fleur Petrus:

Pomerol III.

Zdroj: Merlot dOr

DEGUSTACE

18.00 Galerie vín – Passage Millenium, V Celnice 10, Praha 1                                                                                 


CHÂTEAU BARRAIL DU BLANC, Saint-Emilion Grand Cru 2012.

CHÂTEAU CHANTALOUETTE, Pomerol 2012

CHÂTEAU LA GRAVE  ? POMEROL, Pomerol 2010

CHÂTEAU LATOUR ? POMEROL, Pomerol 2007

CHÂTEAU CERTAN DE MAY, Pomerol 2006

MENU POMEROL

připraví Zdeněk Mareš a Jaroslav Finkous

20.00 hodin, Salon Bellevue – Passage Millenium (6. p.), V Celnici 10, Praha 1                                                                


Champagne Louis Roederer vintage 2008

Losos z naší udírny, kaviár Sturia, cr?me fraîche

***

Château Belair 2000 – St. Emilion 1er Grand Cru Classé

Terina z telecího brzlíku, šalotková marmeláda

***

Château Belair Monange 2009 – St. Emilion 1er Grand Cru Classé

Humr na červeném víně s celerovými kuličkami

***

Château La Fleur Pétrus 2005 & 2008  – Pomerol

Srnčí Wellington, gratinovaná řepa, cherry omáčka

***

Château Trotanoy 1999 - Pomerol

Fromage * Francouzské sýry

***

Château Guiraud 1997 - 1er Cru Classé Sauternes

Ostružinové parfait na perníkové sušence, kávový doutník

 

Cena celého večera: 4.900,- Kč

Rezervace na diana@merlot.cz nebo na slamova@merlot.cz.

Více: www.merlot.cz

Pomerol

Zdroj: Merlot dOr

Pomerol & Château Petrus

Pomerol je malá venkovská oblast (nejmenší region v Bordeaux s pouhými 800 hektary) ležící na samém západním okraji regionu St. Émilion, severovýchodně od Libourne. Toto skromné návrší, v jehož středu se nachází Château Pétrus a Château Vieux Certan, je východním prodloužením štěrkovitého terénu Pomerol-Figeac. Vinice se rozprostírají na mírně zvlněných svazích, které se v délce asi 2 km svažují z výšky 40 m nadmořské výšky na pouhých 10 m!

Nejslavnější a nejdražší víno tohoto regionu je Château Petrus. Co dělá z toho vína nejdražší víno na světě? Odpověď nemá nic společného s podnebím – sousední vinice se totiž těší naprosto stejným klimatickým podmínkám. Nejdůležitějším výhodou Château Petrus je půda. Podloží pod vinicemi je anomálií a nazývá se „knoflíková dírka“. Písčito-jílovitá půda dává vínu koncentraci a eleganci, která je spojena s vysokou mineralitou.

Sotva 4% z celkových 11,5 hektarů zabírá odrůda Cabernet Franc. Většina z něj se pro Grand Vin nepoužívá (pouze v případě jeho výjimečné kvality) a dá se tedy tvrdit, že Pétrus je téměř 100% Merlot. Nízký obsah kyselin vytváří z Château Petrus skutečně jemné víno, které v kombinaci s vrozenou svůdností odrůdy Merlot umožňuje vinařství vyrábět intenzivně zbarvená, značně koncentrovaná vína, jenž by jinak byla příliš drsná k pití.

pomerol-11574-2_w500

Zdroj: Merlot dOr

 

Merlot d’Or, s.r.o.

Česká firma s více jak dvacetiletou tradicí Merlot d´Or s.r.o. Hlavní činností je dovoz vín od prestižních, menších výrobců a vín, u kterých je velmi dobrý poměr mezi jejich kvalitou a cenou pro český trh. Její specializací je však především francouzské víno, a to zejména z vinařské oblasti Bordeaux. Společnost vlastní také několik vinoték, z nichž největší je pražská vinotéka Galerie vín PASSAGE, která se nachází v samém centru Prahy, v pasáži Millenium Plaza. Společnost je pořadatelem řady významných degustací, kterým dominuje pravidelná Audience Grand Cru Classé, pořádaná v prostorách Pražského hradu. Více informací na www.merlot.cz.

 

 

 

Pomerol II.

Zdroj: Merlot dOr

Pomerol

Zdroj: Merlot dOr

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Kulturní tipy v týdnu od 21. 11. do 27. 11. 2016 Kulturní tipy v týdnu od 21. 11. do 27. 11. 2016 Midi lidi na FAMUFESTU Přední česká elektropopová kapela Midi lidi vznikla v roce 2006. Od té doby vydala již čtyři oceňovaná alba.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!