Vincaffé #minidyzajn dokáže, že káva a dyzajn mají mnoho společného!

Publikováno: 15.04.2016 10:05 | PR

Již potřetí Dyzajn market představí unikátní projekt s názvem #minidyzajn. Na toto komorní setkání s vybranými tvůrci a designéry můžete dorazit v sobotu 16. dubna  do kavárny VinCaffé. Projektem #minidyzajn propojujeme jednotlivé tvůrce s návštěvníky. Pro tentokrát jsme vybrali žižkovskou kavárnu VinCaffé, která je vyhlášená skvělou kávou a výtečnou kuchyní. Není tedy žádným překvapením, že zážitkový doprovodný program se ponese právě v duchu kávy. Připravili jsme spoustu přednášek a workshopů o pěstování a pražení kávy, o správné přípravě espressa nebo o architektuře kaváren.  V kavárně  VinCaffé a její zahrádce se na vás bude těšit 22 vybraných tvůrců.” říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

md3_1

Zdroj: Dyzajn Market

Návštěvníkům se představí například značka Kidoo, specializující se na naše nejmenší. Na své si přijdou milovníci originálních šperků u tvůrců Intimity, VITALIA art, Ateliér B.KIOW, atelier MATE, Brida, Hanery, ROPES!, Simona Kafková, šperkařka Marie Bernotová nebo u Miroslavy Nany tvořící pod značkou SOULjewellery.  U Barbory a Noctambule zaplesá každé dívčí srdce nad krásnými šaty, kabátky a topy. Květinové čelenky od Magaely skvěle doplní a podtrhnou každý outfit . Eco svačinové kapsičky všeho druhu si připravila značka MagsBags.cz, originální mýdla pro Vás vytvořila autorka značky Embrace soaps a designové ponožky navrhla SocksInBox.  Návštěvníci budou moci doplnit své šatníky i o kvalitní kabelky, tašky a batohy od Péťaholky nebo MontMatu. Chybět nebude ani Studio Malíská se svým autorským porcelánem, které si mimo jiné připravilo i workshop dekorování porcelánových espresso šálků přímo s autorkou Lenkou Malískou. Nakladatelství Meander nabídne své krásné knihy pro malé, náctileté i velké čtenáře.

md3_2

Zdroj: Dyzajn Market

Originální program si připravilo i samo VinCaffé ve spolupráci s Robertem Trevisanem - spoluzakladatelem Školy kávy. “Příprava kávy je velké umění vyžadující odborné znalosti, vztah baristy ke kávě i jeho zájem podávat nápoje z kávy zákazníkovi v nejlepší možné podobě. Práce baristy je srovnatelná s výkonem herce: také on má své jeviště, na němž předvádí své nejlepší umění. Umění přípravy a podání kávy…”, říká Roberto Trevisan.

VinCaffé #minidyzajn se uskuteční v sobotu 16. dubna od 12:00 do 19:00  v kavárně a zahrádce VinCaffé (Blahníkova 3, Praha 3). Skvělá atmosféra, spousta dobrot, káva, grilování, přednášky, diskuze a workshopy po celý den. Akce je zdarma a dog friendly.          

md3_3

Zdroj: Dyzajn Market

Program:

13:00 Pěstování kávy - přednáška + diskuze - Roberto Trevisan Škola kávy
14:00 Workshop dekorování porcelánových espresso šálků s Lenkou ze Studio Malíská
15:00 Pražení kávy - přednáška + diskuze - Roberto Trevisan - Škola kávy
16:00 Workshop s bloggery z ILoveEspresso - příprava espressa a cappuccina
17:00 Architektura kaváren v průběhu doby - Roberto Trevisan - Škola kávy

md3_4

Zdroj: Dyzajn Market

md3_5

Zdroj: Dyzajn Market

md3_6

Zdroj: Dyzajn Market

md3_7

Zdroj: Dyzajn Market

md3_8

Zdroj: Dyzajn Market
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!