Vínová je barva naše

Publikováno: 05.11.2014 08:59 | Jiří Hofbauer

Není lepší čas, kdy zařadit vínovou (bordó) barvu do šatníku než právě teď na podzim. Bordó je vlastně dokonalým propojením základních barev – červené a hnědé, k tomu špetka fialové a na dotažení nádech šarlatové a karmínové. Taková je bordó. Barva listopadu. Barva vína. Vždyť listopad je ve znamení oslav mladého vína. Teprve až v posledních letech se bordó vrací do pánské módy. Dejte si skleničku bordeaux a pusťte ji k sobě do šatny. Třeba jen v náznaku.

Mokasíny, martensky polobotky nebo podzimní kotníčkové boty. Ve vínové budou vypadat vždy dobře. Současně je můžete kombinovat s temně modrými džínami i béžovými chinos.

Klobouk Bates, bunda Hugo chez Hugo Boss, kravata Saint Laurent Paris, košile Zara, džíny Sandro, boty Kenzo, ponožky Falke.

bordo_2

Zdroj: Tom Watson/GQBílá košile je klasika, kterou milujeme. Ale vzor je exotika, kterou snesete. Vyhněte se ale plošně jednobarevným košilím. Jsou to vzpomínky na minulost.

Brýle Façonnable Eyewear, košile Henry Cotton's, sako a kalhoty H&M, ponožky Falke, boty Santoni, pásek Louis Vuitton.

bordo_3

Zdroj: Tom Watson/GQKde že jste ji viděli? Vínovou péřovou vestu. Michael J. Fox ji měl v Návratu do budoucnosti. Červeno-modrý proužek na kravatě vypadá dobře. Přesto v sobě má něco ze školních uniforem. Vínová dokáže červenou velice dobře nahradit. V jistém ohledu ji i předčí. Výsledek je mnohem noblesnější.

Peněženka Louis Vuitton, košile Hilditch & Key, kravata Giorgio Armani, džíny Lacoste Live, prošívaná vesta Redskins, sako Joe San.

bordo_4

Zdroj: Tom Watson/GQBordó však kromě vína evokuje i orient. Těžké vůně koření, opiáty, stejně tak tapety v pochybných pánských klubech. Na druhou stranu v nás vyvolává klid. Snad i proto ji nosí Dalajláma. Při výběru saka si ale dejte pozor, ať nevypadáte jak průvodčí z vysokorychlostních vlaků Thalys na trase i Paříž, Brusele, Amsterdam, Kolínem nad Rýnem, které mají taktéž vínovou barvu laku.

Hodinky Rolex, sako Maison Martin Margiela, kapesníček The Tie Bar, rolák Maison Martin Margiela, pásek Hugo Boss, džíny Uniqlo.

bordo_1

Zdroj: Tom Watson/GQMuži nejraději nosí temně modré nebo černé kalhoty. Červená je na řadu z nich příliš výrazná, a hnědá nepůsobí dostatečně elegantně. Přesto bordó, která v sobě má něco z červené i hnědé, noblesu a vážnost nepostrádá. Dejte si skleničku bordeaux a pořiďte si jedno vínové chinos.

Sluneční brýle Ray-Ban, hodinky The Kooples, taška Loewe, ponožky Royalties, boty Louis Vuitton, kalhoty Uniqlo, kabát G-Star Raw, kravata Hackett London, košile Levi's.

bordo_5

Zdroj: Tom Watson/GQHrubě pletené modré svetr jsou poznávacím znamení námořníku. Zkuste bordó a buďte alespoň v očích druhých nejen znalce vína ale i módních trendů.

Šála Loewe, svetr Vicomte, hodinky Rolex, boty Sartore, kalhoty Dolce & Gabbana, pásek Louis Vuitton.

bordo_6

Zdroj: Tom Watson/GQ


Parka není jen pro rybáře a podivíny co chodí po lese, ale obstojí i na denní městské nošení. Zvlášť pokud zvolíte jinou barvu než zelenou.

Parka Peuterey, ponožky Falke, boty Zegna Sport, kalhoty Dolce & Gabbana, pásekLouis Vuitton, košile Dolce & Gabbana, obal na notebook Louis Vuitton.

bordo_7

Zdroj: Tom Watson/GQDokud se v vínovém obleku neobjevil Ryna Gosling nebo Robert Pattinson, nikdo by si ho nezval. Snad je Will Ferrell, který si z něj dělal legraci. Ale pak přišel snímek Drive a najednou muži začali hledat vínové obleky. Prosíme, nezaměňovat s onou fialovou před rokem 1989. To fakt nechcete.

Sluneční brýle Ray-Ban, kravata The Tie Bar, košile The Kooples, boty Christian Louboutin, sako a kalhoty The Kooples.

bordo_8

Zdroj: Tom Watson/GQKombinace modré a červené je jasný odkaz na armádu. Přesto vínová jde ještě hlouběji. Taková kombinaci působí měně přehlídkově, více závažně.

Košile Zara, parka Louis Vuitton, džíny Levi's, boty National Standard, ponožky Royalties, svetr Herm?s.

bordo_9

Zdroj: Tom Watson/GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!