VIVID, dokonalé skloubení tradice s inovací

Publikováno: 06.12.2015 11:22 | Jiří Hofbauer

Jemná kůže, přesně vedený řez, drobné stehy a minimalistický design. Za produkty značky VIVID nestojí tým francouzských designérů ale dvojice mladých Čechů – Adam Rippl a Jakub Bůšek. Zatímco uživatelé mobilních zařízení s označením "i" hledají designové kousky v zahraničí, netuší, že ta největší dyzajnovka pochází s české kotliny.

_IGP5551 kopie

Zdroj: Vivid

Milovníci zařízení Apple dovedou ocenit kvalitu, vyžadují precizní design a současně se chtějí odlišit. Jistým úskalí kvality výrobků Apple, přes jejich technickou vyspělost, je jejich náchylnost k poškození. Když tvrzený plast, dřevo i kov neobstojí, je třeba se vrátit k jednomu z nejtradičnějších materiálů – kůži.

_IGP5582 kopie

Zdroj: Vivid

S výrobou nám pomáhá česká firma, která má s ruční výrobou kožených doplňků 80 let zkušeností. Vlastně jsme se snažili, aby celou filozofie produktů a koncepci značky provázeli Češi. I když kůže dovážíme z Itálie, zbytek je ryze česká výroba,“ říká Adam Rippl, jeden ze zakladatelů značky VIVID. „Chceme mít absolutní kontrolu nad kvalitou našich výrobků, proto vyrábíme doma – v Česku. Věříme, že naši zákazníci si zaslouží jen to nejlepší.“

Modrý obal na iPhone 6, 1 499 Kč

1

Zdroj: Vivid

Nejen design ale i materiály si kladou za cíl podtrhnout jedinečnost zařízení Apple. Už na první dotek je jasné, že se jedná o pravou kůži. Je flexibilní a měkká. Díky tomu, že žádné dvě zvířecí kůže nejsou úplně stejné, každý kus kůže a následně výsledný produkt je od přírody jedinečný. S postupem času kůže změkne a na povrchu se vytvoří unikátní patina. Kůže pak působí mnohem pohodlněji a atraktivněji. Kůže má také silnou strukturu, takže je velmi odolná.

Modré pouzdro s kapsou na iPhone 6, 989 Kč

2

Zdroj: Vivid

To, co vypadá hezky na papíře, už nemusí být v reálu tak dokonalé a hlavně funkční. „Šest měsíců v kuse jsme ladili detaily našich výrobků. Bylo potřeba si poradit se spoustou detailů, které běžný uživatel ani nepostřehne,“ vysvětluje Jakub Bůšek, druhý ze zakladatelů. Právě díky těmto detailům ale výrobky VIVID vynikají nad konvenčními pouzdry.

Černý obal na iPad Air 2, 1 899 Kč

3

Zdroj: Vivid

Snad každého jablíčkáře zaujmou právě obaly na iPhone. Smartphone v minimalistickém obalu VIVID Space drží díky nano technologii. Celá podložka je tvořena miniaturními přísavkami. Po přitlačení telefonu na podložku vznikne podtlak a telefon tak dokonale drží. Je to tak dokonalé skloubení tradice s inovací.

Nemáme rádi složité věci. Chceme, aby používání našich výrobků bylo tak snadné, jak jen to je možné. Každý kousek kůže, každý steh, každá kapsa, všechny části jsou do detailu promyšlené,“ dodává Jakub.

Světle hnědý obal na iPhone 5, 1 499 Kč

4

Zdroj: Vivid

S příchodem značky VIVID na český trh je načase přestat hledal extravagantní kousky na zahraničních e-shopech a více věnovat pozornost nabídce, která se rodí přímo v Čechách. „Chtěli jsme si splnit sen – z nápadu, přes návrh něco vznikne a to něco, někomu dělá radost a dodává pocit výjimečnosti,“ usmívá se Adam.

Světle hnědá peněženka s pull-tab proužkem, 1 899 Kč

5

Zdroj: Vivid

Produkty značky VIVID můžete koupit na jejich e-shopu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!