Vlastní pouzdro na telefon snadno a rychle

Publikováno: 20.01.2013 16:44 | Petr Hájek

Dokonce i dnes, v době, kdy jsou počítače takřka v každičkém koutku naší civilizace, se stále najdou lidé, kteří je pokládají za nepřítele číslo jedna a nic o nich neví - tak třeba takový monitor mají obležený lístečky, co znamená která klávesová zkratka a myslí si, že klávesa "Delete" slouží k urychlení práce (viz moravské ponoukání k trhání norem slovy "Děléte!").

2013-01-21-1

Zdroj: Nokia

Co se tu snažíme naznačit pak to, že i osoba podobně počítačově naprosto nepoužitelná obvykle ví, co je to tiskárna, jak funguje, kudy se do ní zasunuje papír a koho musí zavolat, když dojde barva. I maximální anti-talent zkrátka dnes ví, že existuje cosi jako tiskárna a že se to dá použít k vyjetí různých tabulek, obrázků nebo vtípků.

Pravděpodobně i u vás právě teď trůní někde na stole tiskárna. Je jedno, zda je laserová, inkoustová nebo staví na jiné technologii, podstatné pro náš článek je a bude, že bez výjimky všechny podobné tiskárny dnes tisknou ve 2D rozměru. To znamená, že poskytují délku a šířku, ovšem s hloubkou má uživatel smůlu.

3D tisk byl až donedávna doménou nejvyšších inženýrských postů, občas snad možná i nějakého toho PC kutila nebo vědce. Ovšem blíží se nám doba, kdy budou 3D tiskárny získávat stále větší podíl a pomalu doplní ve funkci ty staré. A proč jsme vlastně dnes začali tak zeširoka? Jelikož společnost Nokia právě oznámila novou iniciativu, jejímž cílem bude zajistit, aby si každý z nás mohl doma vytisknout a vyřezat pouzdro k mobilu, jaké se mu zlíbí.

Prvním modelem, jenž bude mít to štěstí, zhmotnit si fantazie svého majitele, bude Nokia Lumia 820. V rámci programu půjde od Nokie stáhnout tzv. 3D Printing Development Kit, v němž bude vše důležité po technické stránce věcí - precizní rozměry atd. Nokia vidí budoucnost celého nápadu jednoznačně v růžových barvách poté, jak se vše stane časem běžnější a dostupnější.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!