VO Falcon Edition: Nejdražší a nejstylovější puška

Publikováno: 19.01.2013 13:20 | Petr Hájek

Zbraně si lidé kupují z mnoha důvodů - jeden chce mít možnost bránit sebe a svoji rodinu, další je zase sbírá, protože jej zajímají z funkční a historické stránky, no a jsou i lidé, jenž si na nich všímají v první řadě jejich stylovosti.

2013-01-19-1

Zdroj: Bornrich

Jestliže jste aktuálně na lovu skvělé lovecké pušky, která by nezklamala svojí vizáží a provedením ani ty nejnáročnější světové zákazníky, určitě byste měli svoji pozornost zaměřit také směrem na model VO Falcon Edition. Stojí sice 820 000 USD, ale nic lepšího k vidění vážně dnes není.

2013-01-19-1

Zdroj: Bornrich

Puška nepochází ani z Ameriky a už vůbec ne z Orientu nebo Číny, ale trochu nečekaně ze Švédska. Vyryto má pak na těle logo společnosti VO Vapen. Všechny lovecké zbraně v dané firmě se vyrábějí ručně a nestojí za nimi nikdo menší, nežli mistr Viggo Olsson, jenž má k ruce syna jménem Ulf Olsson.

2013-01-19-1

Zdroj: Bornrich

Puška využívá moderních přístupů ke konstrukci, takže se dá relativně snadno rozložit a vyměnit u ní ráže za jinou, což je z hlediska myslivosti různě velké zvěře rozhodně praktické. Firma vyrábí řadu pušek, ovšem nejdražší je pouze jediná a samozřejmě je to i ta, o které mluvíme dnes a jíž bude vyrobeno pouze pět kousků (první již hotová).

2013-01-19-1

Zdroj: Bornrich

Puška má na závěru rytinu sokola, čímž se prý snaží ctít tradice sokolnictví po celém světě, speciálně ale v Arábii, což by mohlo nenápadně naznačovat, odkud pochází nejvíce klientely pro Olssonovu firmu. Oktagonální hlavně jsou pak z damaškové oceli, jenž se vyjímá minimálně stejně dobře, jako to nejkvalitnější dřevo z kořene vlašského ořechu.

2013-01-19-1

Zdroj: Bornrich
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!